Nasze załogi na 40. Rajdzie Świdnickim Krause [FOTO]

12

Podczas 40. edycji Rajdu Świdnickiego na trasie mogliśmy dopingować także naszych zawodników. W 2. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski wystartowały dwie załogi: Aleksander Jaroszewicz i Paweł Tarapacki jadący Fordem Fiestą, a także podróżujący Oplem Astrą Paweł Krysiak/Paweł Gacek. W Rajdowym Pucharze Polski można było zobaczyć Tomasza Hupało oraz Rafała Fiołka (Citroen C2).

Załoga Jaroszewicz/Tarapacki ukończyła rywalizację na dziewiętnastej pozycji w klasyfikacji generalnej RSMP tracąc do zwycięzców Kajetana Kajetanowicza i Jarosława Barana niewiele ponad 10 minut. Dodatkowo nasi rajdowcy wywalczyli trzecie miejsce w klasie 6 ustępując jedynie duetom Gryc/Kuśnierz i Typa/Gospodarczyk. Załoga Paweł Krysiak oraz Paweł Gacek stracili do zwycięzców ponad 22 minuty i zajęli 34 lokatę w generalce – 7 miejsce w klasie HR. W 2. rundzie Rajdowego Pucharu Polski Tomasz Hupało i Rafał Fiołek wywalczyli siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej, byli też drudzy w klasie A/6 przegrywając tylko z załogą Płachytka/Nowaczewski.