11 i 14 października mieszkanki Świebodzic będą mogły wykonać mammografię w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché po raz kolejny zachęcają kobiety do profilaktyki raka piersi oraz dbania o własne zdrowie.
Badania mammograficzne w Świebodzicach przeprowadzone zostaną w najbliższy piątek i przyszły poniedziałek – 11 i 14 października, w specjalnie podstawionym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Jeleniogórskiej 2. Mieszkanki Świebodzic mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.
-Wiele Polek nie zdaje sobie wciąż sprawy ze znaczenia profilaktyki nowotworu piersi i zgłasza się do specjalistów zbyt późno. Poprzez naszą akcję chcielibyśmy zwrócić ich uwagę na to, że wczesne wykrycie choroby daje szansę wyleczenia, a w wielu wypadkach ratuje także życie. Z naszą akcją docieramy przede wszystkim do niewielkich miejscowości, w których często brakuje profesjonalnego sprzętu medycznego. Chcielibyśmy zatem zachęcić mieszkanki Świebodzic do zrobienia mammografii w ramach naszej akcji – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.
Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki Świebodzic w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety w tej grupie wiekowej są bowiem najbardziej narażone na chorobę i najczęściej zapadają na nowotwór piersi. Pozostałe mieszkanki Świebodzic będą mogły przebadać się za opłatą wynoszącą 80 zł.



![Krystyna Giżowska oczarowała publiczność na spotkaniu noworocznym w Świebodzicach [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/20260130_Krystyna_Gizowska_w_Swiebodzicach-1-238x178.jpg)



![Oszust ze sporą gotówką w bieliźnie. Wyłudzał pieniądze od seniorów metodą „na wypadek” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-28-100x75.jpg)

![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)