Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mammobusy czekają na panie

Mammobusy czekają na panie

1

11 i 14 października mieszkanki Świebodzic będą mogły wykonać mammografię w ramach prozdrowotnej kampanii „Muszkieterowie dla Polek”. Właściciele supermarketów Intermarché i Bricomarché po raz kolejny zachęcają kobiety do profilaktyki raka piersi oraz dbania o własne zdrowie.

 mammografia 1

Badania mammograficzne w Świebodzicach przeprowadzone zostaną w najbliższy piątek i przyszły poniedziałek – 11 i 14 października, w specjalnie podstawionym mammobusie, który stanie na parkingu supermarketu Intermarché, przy ul. Jeleniogórskiej 2. Mieszkanki Świebodzic mogą zapisać się na mammografię telefonicznie pod numerami: (68) 452 77 96, (68) 452 77 17, 605 596 655, 605 598 077.

 -Wiele Polek nie zdaje sobie wciąż sprawy ze znaczenia profilaktyki nowotworu piersi i zgłasza się do specjalistów zbyt późno. Poprzez naszą akcję chcielibyśmy zwrócić ich uwagę na to, że wczesne wykrycie choroby daje szansę wyleczenia, a w wielu wypadkach ratuje także życie. Z naszą akcją docieramy przede wszystkim do niewielkich miejscowości, w których często brakuje profesjonalnego sprzętu medycznego. Chcielibyśmy zatem zachęcić mieszkanki Świebodzic do zrobienia mammografii w ramach naszej akcji – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

 Z bezpłatnych badań będą mogły skorzystać mieszkanki Świebodzic w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonywanej mammografii. Kobiety w tej grupie wiekowej są bowiem najbardziej narażone na chorobę i najczęściej zapadają na nowotwór piersi. Pozostałe mieszkanki Świebodzic będą mogły przebadać się za opłatą wynoszącą 80 zł.

Poprzedni artykułMiss z medalem
Następny artykułPięć osób rannych po zderzeniu [FOTO]