Porażką 1:2 (0:2) zakończył się pierwszy sparing piłkarzy Polonii/Sparty w tym roku z czwartoligową Victorią Września. Chociaż nie o wynik w meczach towarzyskich chodzi, to trener Marcin Ciliński z pewnością będzie musiał szukać wzmocnień na środek obrony. Testowany dziś na tej pozycji 19-letni Konrad Babeczko z Konfeksu Legnica nie zaprezentował się z najlepszej strony, ale na jego usprawiedliwienie przemawia fakt, że dopiero dziś dołączył do biało-zielonych. Oprócz młodego obrońcy z Legnicy w tym spotkaniu wystąpiło jeszcze trzech testowanych zawodników: Marcin Kardela, 21-latek, który ostatnio występował w Miedzi Legnica, Sebastian Burda – 25-latek, który w poprzedniej rundzie zaliczył kilka występów w drugoligowym Górniku Polkowice, Karol Mokrzycki (ostatnio Lech II Poznań)
Kolejny sparing już w następną sobotę, a rywalem Polonii/Sparty będzie Odra Wodzisław z Młodej Ekstraklasy.
Bramki: Urban oraz Nowak, Lisiecki.
Polonia/Sparta: Wójcik – Borys (Błaszczyk), Marszałek, Kardela, Babeczko, Olszewski (Śmiałowski, Felich) Filipczak, Fojna, Furmankiewicz, Burda, Urban (Mokrzycki).
źródło www.poloniasparta.pl
[photospace]

![Kajaki i rowery wodne na zalewie, majówka przy bosmanacie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/otwarcie-sezonu-zalew-Witoszowka-w-Swidnicy-1-maja-2026-23-238x178.jpg)
![Funkcjonariusze służby więziennej rywalizowali o puchar dyrektora [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/zawody-basen-Zarow-1-238x178.jpg)
![Lewica świętowała 1 Maja [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Swieto-Pracy-w-Swidnicy-1-maja-2026-Nowa-Lewica-Plac-Grunwaldzki-8-238x178.jpg)
![Uderzył w słup, zatrzymał się na ogrodzeniu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/page-1-100x75.jpg)

![Świdnicki sąd podjął decyzję w sprawie aresztu dla Borysa B. podejrzanego o zastrzelenie 26-latka [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/po-posiedzeniu-aresztowym-Borysa-B-2026.04.30-2-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)