Spotkanie noworoczne

  0

  Spotkania świąteczno-noworoczne z seniorami w Grodziszczu, Bystrzycy Górnej, Pszennie, Lutomi, Bojanicach są już gminną tradycją. Gromadzą one seniorów z terenu gminy na wspólnym spotkaniu, które dla wielu z nich jest jedyną okazją do spotkania się w takim zacnym gronie. Taka forma spotkań niejednokrotnie jest okazją do zaprezentowania swojego talentu na forum całej gminy.

  Aktywnie działający Klub Seniora w Pszennie, którego powstał w listopadzie 2008 r. już po raz czwarty zorganizował spotkanie na świetlicy w Pszennie dla mieszkańców będących w jesieni życia. Ponad 100 gości, którzy 16 stycznia na zaproszenie Rady Sołeckiej w Pszennie i Klubu Seniora przybyli na świetlice, mogło wspólnie kolędować, podsumować miniony rok, a przede wszystkim spotkać się ze sobą i rozmawiać w ciepłej, przyjemnej atmosferze. Oprawę artystyczną podczas tegorocznego spotkania zapewnił Zespół Kądziołeczka z Lutomi. Zapraszanie zespołów działających na terenie gminy Świdnica, które swoim talentem uświetniają tego typu uroczystości, to doskonały pomysł na prezentację seniorom działań jakie prowadzi Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji. Być może pozwoli to odkryć w naszych seniorach nowe talenty, czy też głęboko skrywane – mówi Stanisława Kawaler przew. Klubu w Pszennie.
  W swoim działaniu Klub Seniora w Pszennie oferuje organizację spotkań i imprez środowiskowych, współpracę z sołtysem, radą sołecką, oraz placówkami oświatowymi.

  Wójt gminy Świdnica obecna na spotkaniu w Pszennie życzyła wszystkim przybyłym gościom wielu radosnych chwil w 2010 roku, długich lat w zdrowiu, szczęściu i pomyślności. Życzę, abyśmy ponownie mogli spotkać się za rok i aby nikogo z nas nie zabrakło. Przekazuję Wam również gorące życzenia i pozdrowienia z Klubu Seniora w Bystrzycy Górnej – mówiła wójt gminy. Do życzeń dołączył się Proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Pszennie Ks. Kazimierz Gniot.

  Poprzedni artykułGet Bigger, Faster, Stronger For Football
  Następny artykułPierwszy sparing Polonii – Sparty Świdnica