Strona główna Sport Piłka nożna Ogromny sukces zawodników Gryfa!

Ogromny sukces zawodników Gryfa!

0

W Świdnicy rosną kolejne piłkarskie talenty. Sześciu zawodników Gryfa grających w reprezentacji Dolnego Śląska wraz z kolegami zdobyło drugie miejsce w prestiżowym turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka” będącym mistrzostwami Polski dziesięciolatków.

Finał turnieju z udziałem szesnastu zespołów obył się w dniach 13-16 września w Gdyni. W grupie reprezentacja  Dolnego Śląska zremisowała 1:1 z Łodzią, pokonała 2:1 Śląsk i przegrała 1:3 z Warmią i Mazurami. W następnej fazie nasz zespół pokonał 3:1 województwo zachodniopomorskie, a w półfinale ograł 2:1 województwo kujawsko-pomorskie. Mimo, że w  finale przegrali 1:2 z Łodzią cały występ Dolnego Śląska, chłopców z Gryfa i trenera Mariusza Krupczaka należy uznać za ogromny sukces.

Kadra Dolnego Śląska: Fabian Tragarz, Oskar Leśniak, Hubert Konstanty, Mateusz Trzciński, Ksawery Istelski, Rafał Dzidek (wszyscy Gryf Świdnica), Radosław Cielemęcki (Górnik Wałbrzych) Kamil Kulik, Patryk Kusztal, Bartosz Karbowiak (wszyscy UKS Javoria), Filip Dymitruk (MKP Wołów), Bartosz Kraiński (Zagłębie Lubin)

Poprzedni artykułFestiwal Okiem Młodych: Dotykanie życia