Strona główna Sport Piłka nożna Derby gminy dla Karoliny

Derby gminy dla Karoliny

0

Derby gminy Jaworzyna Śląska pomiędzy zespołami Karoliny Jaworzyny Śląskiej i Gromu Witków nie były porywającym widowiskiem. Ostatecznie lepsi okazali się jednak gospodarze, którzy pokonali witkowian 3:1 w meczu 26. kolejki piłkarskiej klasy okręgowej.

Do około 20. minuty z boiska wiało nudą, brak było strzałów na bramkę, a gra toczyła się głównie w środku pola. Z czasem zaczęła się zaznaczać przewaga miejscowych, którzy w 27. minucie za sprawą Krzaka zdołali wyjść na prowadzenie. Karolina nie spoczęła na larach i stwarzała sobie kolejne groźne sytuacje, najpierw Dąbrowski nie trafił do bramki z bliskiej odległości, a następnie Myślińskiemu zabrakło kilku centymetrów na przechwycenie piłki tuż przy bramce Kudłacza. W 45. minucie odpowiedzieć powinien Grom, ale piłka po strzale z główki Liszki trafiła tylko w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wojcieszka. W drugiej połowie jako pierwsi dogodną sytuację stworzyli sobie goście, w 55. minucie Szymon Kloc uderzył jednak minimalnie niecelnie. W 74. minucie gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie, Ptak „wypuścił” Dąbrowskiego w uliczkę, a ten posłał piłkę do sieci. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat i w 81. minucie było już 3:0. Honorowe trafienie dla pokonanych padło w doliczonym czasie gry, a na listę strzelców wpisał się Marcin Cegielski.

Karolina Jaworzyna Śląska – Grom Witków 3:1 (1:0)

Karolina: Wojcieszek, Czykieta, R. Charytanowicz, Krzeczowski (80′ Bal), M. Krawczyk, Myśliński, Ptak, Kurzeja, T. Krawczyk, Dąbrowski (85′ Zielonka), Krzak

Grom: Kudłacz, Piech, M. Cegielski, Wirchniański, Szuba (75′ M. Kujawa), Żołnierek (53′ Skolimowski), Rutkowski (75′ A. Kujawa), Smutek, Ł. Cegielski (53′ Sz. Kloc), P. Kloc, Liszka