Do centrum Świdnicy znów zawitało wielu mieszkańców oraz kolekcjonerów z całego regionu. W niedzielę, 2 sierpnia w centru miasta trwa kolejna edycja Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Świdnicki Rynek oraz okoliczne uliczki znów zamieniły się w wielki, tętniący życiem salon pamiątek i przedmiotów z duszą.

Kupcy i pierwsi łowcy okazji pojawili się w centrum miasta już we wczesnych godzinach porannych. Choć sercem wydarzenia od lat pozostaje świdnicki Rynek, stoiska i kramy wystawców jak zawsze pojawiły się także na ul. Łukowej, Bohaterów Getta, w Zaułku Świętokrzyskim.
Na stoiskach rozłożono tysiące przedmiotów. Stałe miejsce mają tu kolekcjonerzy numizmatów, starych pocztówek, filateliści i birofiliści. Odwiedzający mogli wybierać spośród dawnych mebli, dzieł sztuki, biżuterii, nostalgicznych płyt winylowych, starych zegarów oraz elementów i części służących do przywracania blasku starym przedmiotom.
Świdnicka giełda staroci to jedno z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń tego typu w regionie. Posiada ona niezwykle bogatą historię – pierwsze szlaki pod dzisiejsze targowisko przecierano już w 1976 roku, co oznacza, że impreza liczy sobie 50 lat. Z małych, corocznych targów artystycznych organizowanych niegdyś w Lapidarium wyrosła do rangi ogromnej, odbywającej się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca imprezy handlowej.
Za organizację Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości od lat odpowiada Świdnicki Ośrodek Kultury, a handlowanie trwa zwykle do godz. 14.00.
Na kolejne spotkanie z historią, poszukiwanie unikatów i niedzielny spacer wśród kramów Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza w pierwszą niedzielę nadchodzącego miesiąca – 6 września 2026 roku.
/red./
fot. Mariusz Ordyniec
![Roztańczony Rynek mimo deszczowych chmur – za nami druga Świdnicka Potańcówka! [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/II-Swidnicka-Potancowka-2026.08.01-5-238x178.jpg)
![Oddali hołd powstańcom warszawskim, uczcili pamięć ofiar cywilnych zrywu sprzed 82 lat [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/82.-rocznica-wybuchu-Powstania-Warszawskiego-uroczystosc-Swidnica-2026.08.01-30-238x178.jpg)


![Pożar pustostanu w Świebodzicach. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/08/foto-100x75.jpg)

![Pożar po uderzeniu pioruna. Płonęło ściernisko i bele słomy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/IMG-20260731-WA0009-100x75.jpg)


