Świdnicki magistrat przeprowadzi konsultacje dotyczące propozycji powiększenia Strefy Płatnego Parkowania o ulicę Romualda Traugutta. Ankieterzy będą pytać o opinię okolicznych mieszkańców.

– Pracownicy Biura Strefy Płatnego Parkowania w Świdnicy, w dniach od 17 do 30 kwietnia, przeprowadzą ankietę wśród mieszkańców kamienic przy ul. Traugutta. Jej celem jest poznanie opinii na temat ewentualnego rozszerzenia obszaru obowiązywania strefy płatnego parkowania. Podobne konsultacje społeczne były prowadzone dwa lata temu wśród mieszkańców Placu Drzymały. Wyniki ankiety pozwolą określić, czy mieszkańcy popierają wprowadzenie strefy płatnego parkowania przy ul. Traugutta – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.
– Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby mieszkańców. Jeśli ankieter nie zastanie nikogo w mieszkaniu, pozostawi informację z numerem telefonu, pod którym będzie można umówić się na dogodny termin przeprowadzenia ankiety – informuje Jowita Mazur, kierownik Biura Strefy Płatnego Parkowania. Ankieterzy będą posiadali identyfikatory z urzędową pieczątką.
Strefa Płatnego Parkowania powstała w sierpniu 1997 roku i początkowo obejmowała 660 miejsc parkingowych. Obecnie w jej granicach znajduje się około 1200 miejsc, jest ona podzielona na dwie podstrefy i obejmuje 45 ulic oraz placów na obszarze świdnickiego śródmieścia. W strefie płatnego parkowania zainstalowanych jest 70 parkomatów.
/UM Świdnica, mn/


![400 ofert na 35. Świdnickich Targach Pracy. „Okazja na znalezienie oferty idealnej dla siebie” [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/35-Swidnickie-Targi-Pracy-2026.04.16-13-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Okrezna-100x75.jpg)

![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)