Najpiękniejsze świąteczne melodie zabrzmiały podczas Wigilii Wszystkich Świdniczan. Od wielu lat mieszkańcy Świdnicy w ostatnią niedzielę przed Bożym Narodzeniem spotykają się na Rynku, by obejrzeć występy artystyczne i wysłuchać życzeń od samorządowców i duchownych.

Tym razem ze świątecznym koncertem w Rynku wystąpiły Ale Babki z Witoszowa Dolnego. Życzenia świdniczanom złożyli prezydent Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta Zygmunt Worsa, w imieniu parlamentarzystów wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Krzysztof Lewandowski, biskup świdnicki Kościoła Katolickiego Marek Mendyk, proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej pw. św. Trójcy – Kościoła Pokoju ks. Paweł Meler oraz proboszcz Parafii Greckokatolickiej ks. Vilatliy Demyanets.
Harcerze ze świdnickiego Hufca ZHP im. Szarych Szeregów przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju i ugościli gorącym barszczem. Świąteczne spotkanie prowadził hm. Piotr Pamuła. Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy zakończy się około 19.00.
/red./
fot. Michał Nadolski


![Po dowód rejestracyjny bez kolejek i przez całą dobę. Starostwo uruchomiło urzędomat [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Starostwo-Powiatowe-urzedomat-2026.06.22-mix-238x178.jpg)

![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


