Mężczyzna, wykonujący obowiązki nastawniczego w stanie nietrzeźwości, zatrzymany przez policjantów z powiatu świdnickiego, został tymczasowo aresztowany przez sąd. Przy zatrzymanym, u którego badanie wykazało blisko 3 promile, funkcjonariusze znaleźli także marihuanę. 30 – latek jest podejrzany m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.
Przypomnijmy, że mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Strzegomiu, po tym jak funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że na jednej ze stacji kolejowych znajduje się nietrzeźwy nastawniczy. Jeden z maszynistów wyjeżdżający z bocznicy zauważy,ł iż tory nie są odpowiednio nastawione, a w budce nastawniczej przebywa pracownik, który dziwnie się zachowuje. Czuć od niego było też alkohol.
Podczas sprawdzenia mężczyzny, policjanci znaleźli w jego kieszeni szklaną lufkę, a w plecaku marihuanę. Od mężczyzny została pobrana krew, aby sprawdzić także zawartość środków narkotycznych w organizmie. 30 – letni mieszkaniec Strzegomia został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności.
11 stycznia 2013 r. zatrzymany, na wniosek prokuratury, został przez Sąd Rejonowy w Świdnicy tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Mężczyzna jest podejrzany o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wykonywanie w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych oraz posiadanie narkotyków.
KWP Wrocław

![Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG-20251105-WA0020-238x178.jpg)


![Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/IMG-20251105-WA0020-100x75.jpg)



![Zderzenie na skrzyżowaniu z krajową piątką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/zderzenie-100x75.jpg)

![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)