Strona główna 112 Kolejarz aresztowany na 2 miesiące

Kolejarz aresztowany na 2 miesiące

3

Mężczyzna, wykonujący obowiązki nastawniczego w stanie nietrzeźwości, zatrzymany przez policjantów z powiatu świdnickiego, został tymczasowo aresztowany przez sąd. Przy zatrzymanym, u którego badanie wykazało blisko 3 promile, funkcjonariusze znaleźli także marihuanę. 30 – latek jest podejrzany m.in. o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Przypomnijmy, że mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Strzegomiu, po tym jak funkcjonariusze zostali powiadomieni o tym, że na jednej ze stacji kolejowych znajduje się nietrzeźwy nastawniczy. Jeden z maszynistów wyjeżdżający z bocznicy zauważy,ł iż tory nie są odpowiednio nastawione, a w budce nastawniczej przebywa pracownik, który dziwnie się zachowuje. Czuć od niego było też alkohol.

Podczas sprawdzenia mężczyzny, policjanci znaleźli w jego kieszeni szklaną lufkę, a w plecaku marihuanę. Od mężczyzny została pobrana krew, aby sprawdzić także zawartość środków narkotycznych w organizmie. 30 – letni mieszkaniec Strzegomia został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszystkich okoliczności.

11 stycznia 2013 r. zatrzymany, na wniosek prokuratury, został przez Sąd Rejonowy w Świdnicy tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Mężczyzna jest podejrzany o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wykonywanie w stanie nietrzeźwości czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych oraz posiadanie narkotyków.

KWP Wrocław

Poprzedni artykułNiezwykły zegar od absolwenta
Następny artykułSzef Rank Progressu Przedsiębiorcą Roku