Franciszek Gdański ze Strzegomia dwa lata temu powiększył grono stulatków w powiecie świdnickim. 5 sierpnia 2025 roku obchodził swoje 102. urodziny wśród przyjaciół ze strzegomskiego Dziennego Domu Pobytu „Senior-Wigor”. Z tej okazji w placówce nie zabrakło tańców, życzeń i tortu.


Pan Franciszek jest strzegomianinem od 1945 roku. Przez całe swoje życie zaznał wielu zmian i był świadkiem wydarzeń historycznych. Jego postać jest świadectwem pokolenia, które przeżyło trudne czasy, wojny, zmiany polityczne i gospodarcze.
– Życie z miłością i bycie dobrym dla innych ludzi – to zdradzony podczas setnych urodzin przez Franciszka Gdańskiego przepis na długowieczność, o którym warto pamiętać.
fot. DDP Senior-Wigor w Strzegomiu









![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)