90 tysięcy złotych do podziału dostaną Naczelna Organizacja Techniczna i parafia katedralna w Świdnicy. Środki zostały z tegorocznej, miejskiej puli na renowację zabytków.
Dodatkowe pieniądze pojawiły się po rezygnacji dwóch wspólnot mieszkaniowych, które uznały, że przyznane dotacje są zbyt niskie i nie będą w stanie udźwignąć planowanych remontów. Ponadto Rada Miejska nie zgodziła się w kwietniu tego roku na dofinansowanie w wysokości 81 tysięcy złotych remontu elewacji kamienicy Rynek 1.
NOT wykorzysta środki na wymianę stolarki okiennej w zespole Baszty Strzegomskiej, a parafia katedralna na II etap prac konserwatorskich, prowadzonych na emporach chóru. Pieniądze muszą być spożytkowane do 15 grudnia.


![Oddali hołd Kozarowi-Słobódzkiemu. Jego grób zostanie oznaczony szczególną tabliczką. „Zasłużył na naszą cześć i na nasz szacunek” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Mieczyslaw-Kozar-Slobodzki-insygnium-Grob-Weterana-2026.01.09-mix-238x178.jpg)

![Pożar domu w Boleścinie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-Bolescin-16-100x75.jpg)
![Pożar w budynku przy ul. księżnej Jadwigi w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-zawiszow-8-100x75.jpg)

![Stary pies zostawiony na działce podczas mrozów. Drugi – rasowy na betonie nawet bez koca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-8-100x75.jpg)


![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
