Strona główna Wydarzenia Świdnica Remont dworca wznowiony

Remont dworca wznowiony

7

Przetarg rozstrzygnięty, umowa podpisana, a wykonawca już zajmuje się dokończeniem prac przy przebudowie dworca kolejowego Świdnica Miasto. Wyłonienie nowego wykonawcy było konieczne po upadłości firmy, która do tej pory prowadziła prace w tym miejscu – informuje Stefan Augustyn, rzecznik magistratu.

W drodze przetargu wyłoniono firmę „Architekton” z Głogowa, która zaoferowała najkorzystniejszą cenę za dokończeni prac – 1,85 mln zł. Oferta najdroższa opiewała na 2,4 mln zł. „Architekton” realizował już jeden projekt w Świdnicy. Zajął się przebudową budynku przy ul. Długiej 33, gdzie powstało Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Do końca maja 2013 r. firma dokończy prace, których nie zdążył wykonać „Integer”. Są to m. in. wykończenie wnętrz – głównie holu pasażerskiego, montaż instalacji wewnętrznych, w tym kurtyn przeciwpożarowych, wykonanie iluminacji oraz wykończenie elewacji budynku.

W toku jest również przetarg łączny na realizację drugiej część I etapu budowy Centrum Przesiadkowego (przebudowę ul. Dworcowej), a także II etap (budowa dworca autobusowego) i III etap (budowa przejścia podziemnego pod torami kolejowymi). Oferty od zainteresowanych firm przyjmowane będą do 18 grudnia 2012 r.

Budowane Centrum Przesiadkowe w Świdnicy będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego dla mieszkańców Świdnicy i całego regionu. Szacowana wartość projektu to 24,1 mln zł, z czego 15,97 mln zł. Świdnica ma pozyskać z funduszy unijnych. Finalna wartość prac będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Przypomnijmy. Sąd 30 lipca 2012 roku ogłosił upadłość firmy Integer S.A., która od 2010 roku remontowała dworzec Świdnica Miasto. Za wykonane prace otrzymała ok. 5 milionów złotych. Wykonawca zszedł z budowy w sierpniu. M.in. z tego powodu wycofał się najemca sal restauracyjnych.

 

 

Poprzedni artykułZostań św. Mikołajem, oddaj krew
Następny artykułNa renowację katedry i baszty