Funkcjonariusze Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy kolejny raz na terenie Świdnicy realizowali czynności służbowe ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Został zlikwidowany kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej 9 tysięcy złotych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 5 tysięcy złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.
Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.
Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
/Źródło KPP w Świdnicy/
![Społecznie zebrał już 400 ton śmieci i sprząta dalej. „To nie jest moje ostatnie słowo!” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Waldemar-Wozniak-sprzata-kwiecien-czerwiec-2026-0-238x178.jpg)




![Pół zabytkowej hali i kilkanaście pojazdów poszło z dymem. Strażacy podsumowują akcję [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/hala-po-pozarze-fot.-KP-PSP-w-Swidnicy-1-100x75.jpg)
![Pożar hali w Jaworzynie Śląskiej. Wewnątrz znajdował się sprzęt powiatowych drogowców [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Jaworzyna-Slaska-pozar-Powstancow-2026.07.01-mix2-100x75.jpg)


