Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. Archiwalne zdjęcia pokazują często nie tylko budynki, ale także ludzi i wydarzenia, jakie udało się uchwycić dawnym fotografom. W tym odcinku ul. Rynek.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Zdjęcie archiwalne:
Fot. i kolekcja: Aleksander Łukomski.
Rynek, pierzeja południowa – 1983 r.
Widok na blok śródrynkowy od strony ulicy Długiej. Remont kamienic nr 41 i 42. Na dole fontanna z 1744 roku.
Zdjęcie pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto.
Zdjęcie współczesne Michał Nadolski
Montaż Tomasz Kownacki
![Cyrk Wictoria powraca do Świdnicy. To będzie zupełnie nowe widowisko [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/fot.-Cyrk-Wictoria-facebook-238x178.jpg)





![Wypalanie traw to śmierć i zniszczenie. I wysokie kary [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/pozar-trwa-OSP-Jaroszow-2-100x75.jpg)

![Cyrk Wictoria powraca do Świdnicy. To będzie zupełnie nowe widowisko [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/fot.-Cyrk-Wictoria-facebook-100x75.jpg)
![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)