Reaktywowane Dni Muzyki Kameralnej połączone z cyklem Scena Muzyki Polskiej powoli dobiegają końca w Świdnicy. Przed nami jeden z ostatnich koncertów prezentujących rzadko wykonywany i zróżnicowany repertuar zagrany na instrumentach historycznych. Już dziś, 12 listopada w miejskim teatrze wystąpi znakomity pianista, doskonale znany świdnickiej publiczności Marcin Masecki. Wraz z nim zagra wybitny wiolonczelista Tomasz Pokrzywinski. Kto wygrał zaproszenie na ten koncert?

– Marcin Masecki powraca do Świdnicy! […] Razem z wybitnym wiolonczelistą Tomaszem Pokrzywinskim ten doskonale znany świdnickiej publiczności pianista wykona program w całości poświęcony Chopinowi – tym razem na historycznym instrumencie z 1835 roku (czyli z czasów, gdy kompozytor miał dokładnie 25 lat) – zapowiada Świdnicki Ośrodek Kultury. To jeden z ostatnich koncertów Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy. Rozpocznie się we wtorek, 12 listopada o godz. 19.00 w świdnickim teatrze. Bilety dostępne – TUTAJ.
Tuż przed koncertem w ramach Scena Muzyki Polskiej odbędzie się recital Marcina Maseckiego oraz spotkanie z artystą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 również w świdnickim teatrze. Wstęp wolny.
Dni Muzyki Kameralnej powróciły do Świdnicy po 18 latach przerwy. Reaktywowane i mające za sobą wieloletnią tradycję świdnickie wydarzenie w tym roku zostało połączone z cyklem występów Sceny Muzyki Polskiej. Łącznie miłośnicy muzyki klasycznej wysłuchają siedem koncertów znakomitych polskich muzyków grających na instrumentach historycznych. Wydarzenie potrwa do 14 listopada.
PROGRAM:
DNI MUZYKI KAMERALNEJ ŚWIDNICA
reaktywacja
*wtorek 12.11, godz. 19:00
sala teatralna ŚOK, Rynek 43
Fryderyk Chopin: Nokturny
Fryderyk Chopin: Sonata g-moll op. 65
Marcin Masecki fortepian
Tomasz Pokrzywiński wiolonczela
bilety: 60/50 zł
*czwartek 14.11, godz. 19:00
Galeria Fotografii, Rynek 44
Max Reger: Suity na altówkę 1&2
Georg Philipp Telemann: Fantazja na altówkę
Anna Krzyżak altówka
bilety: 20/15 zł
SCENA MUZYKI POLSKIEJ
*wtorek 12.11, godz. 17:00
sala teatralna ŚOK, Rynek 43
Fryderyk Chopin: Nokturny
oraz spotkanie z artystą
Marcin Masecki fortepian
wstęp wolny
Szczegóły i informacje o biletach na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury

Kto wygrał bilety na koncert?
Dla naszych Czytelników mieliśmy zaproszenia na koncert Marcina Maseckiego i Tomasza Pokrzywińskiego we wtorek, 12 listopada w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczyło w zgłoszeniu mailowym napisać – Dlaczego chcieliby Państwo wybrać się na koncert?(wyjaśnij swój wybór w kilku zdaniach). Najciekawsze odpowiedzi nagrodziło jury konkursowe. Bilety otrzymała – Anna Marek. Gratulujemy!
Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ.
/oprac. red./
/materiały – ŚOK/
![„Utrata równowagi” ulubionym filmem widzów. Wręczono nagrody 11. Festiwalu Filmowego Spektrum i Okiem Młodych w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-kolaz-spektrum-gala-25-10-2025-238x178.jpg)
![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-238x178.jpg)

![Dał „nauczkę” nauce jazdy. „Takich cudownych kierowców mamy” [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Clipboard01-100x75.jpg)


![Strażacy próbują pomóc rannemu łabędziowi [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/04/straz-pozarna-100x75.jpg)


![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)
![Jesień w Świdnicy i okolicy na fotografiach czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page-jesien-na-fotografiach-czytelnikow-2025-100x75.jpg)