Po licznych prośbach świdniczan, którzy wskazywali na fatalny stan nawierzchni dróg zarządzanych przez miasto rozpoczęły się bieżące remonty w kilku miejscach. O przesunięciu środków na ten cel radni zadecydowali podczas sesji w sierpniu.

fot. UM w Świdnicy
– Nową nawierzchnię zyska fragment jezdni ulicy Jodłowej. Zostanie wykonana tam nowa nakładka na odcinku 150 metrów od budynku nr 15 do nr 20, a roboty skupione będą na remoncie miejsc przełomowych i wzmocnieniu podbudowy pod nawierzchnią. Prace rozpoczęły się już także na ul. Stanisława Wyspiańskiego, na odcinku około 200 metrów, od nr 8 do ul. Piekarskiej. Remontem cząstkowym objęta zostanie również ulica Tadeusza Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Wałbrzyską do skrzyżowania z ul. Fryderyka Chopina, na długości 590 metrów – podaje urząd miejski.
– Największym zadaniem drogowym, zaplanowanym na trzecią połowę października (informacja oryginalna, przyp. red.), będzie remont ulicy Kanonierskiej. Wymieniona zostanie nawierzchnia „starej” części ulicy na całej długości od nr 1 do wiaduktu kolejowego i aktualnie realizowanej inwestycji, czyli rozbudowy ulicy Kanonierskiej od wiaduktu do ul. Zamenhofa. Przy okazji wzmocniona zostanie podbudowa tłuczniowa pod jezdnią. Inwestycję realizuje wyłonione w przetargu Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. Jej koszt to 1 943 000 zł. Zgodnie z umową prace powinny zakończyć się w połowie listopada br. – czytamy w komunikacie.
/opr. red./


![Wymieniają stuletni wodociąg. Jeszcze w tym roku ruszy przebudowa Alei Niepodległości [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Aleja-Niepodleglosci-prace-wodociogowe-2026.03.04-5-238x178.jpg)

![Kocięta wyrzucone do śmieci. Komunalnicy uratowali im życie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/kotki-4-100x75.jpg)
![25-latek wpadł ze sporym zapasem środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzuty [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-ilustracyjne-2025.04.04-4-100x75.jpg)


![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)