Strona główna 0_Slider Pobiegali w Parku Młodzieżowym

Pobiegali w Parku Młodzieżowym [DUŻO ZDJĘĆ/WYNIKI]

0

Biegacze amatorzy rywalizowali w trzeciej, tegorocznej edycji Świdnickich Biegów Parkowych. Po zmaganiach w Parku Sikorskiego i Parku Strzelnica, dziś uczestnicy za cel obrali sobie Park Młodzieżowy. Do linii mety dobiegło w sumie 161 śmiałków.

Walka odbywała się na trasie około 5 kilometrów. Zmagania w kategorii kobiet ukończyły 53 panie. Zdecydowanie najszybsza okazała się Sonia Rozumkiewicz ze Świdnickiej Grupy Biegowej, uzyskując czas 20 minut i 56 sekund. Blisko minutę za nią finiszowała Dagmara Owczarek z Jeleniej Góry (20:56), a trzecia była Bożena Skrzypek z Witoszowa Górnego (22:34).

W klasyfikacji panów najszybszy był Alan Dobrowolski z Boguszowa Gorc. Najlepszy zawodnik na dotarcie do linii mety potrzebował 18 minut i 6 sekund. Na kolejnym stopniach podium uplasowali się Klaudiusz Górski z Legnicy (18:30) oraz Marek Rzeczkowski ze Świdnicy (18:53). Łącznie sklasyfikowano 108 mężczyzn.

W ramach cyklu Świdnickich Biegów Parkowych odbędą się w sumie cztery biegi. Za nami trzy edycje rozgrywane w Parkach Sikorskiego, Strzelnicy i Młodzieżowym. Ostatni bieg odbędzie się 1 grudnia (Park Centralny).

/MDvR, FOTO: Mariusz Ordyniec, mn/