Strona główna 0_Slider Świdniccy juniorzy grają dalej w rozgrywkach Pucharu Polski

Świdniccy juniorzy grają dalej w rozgrywkach Pucharu Polski [FOTO]

0

Dobrze w mecze o stawkę w sezonie 2024/2025 weszli juniorzy starsi IgnerHome Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Rafała Markowskiego oficjalne granie w tym sezonie rozpoczęli od spotkania I rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Wałbrzych Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, w którym podejmowali drużynę seniorów.

Biało-zieloni po sparingowych zwycięstwach z rówieśnikami SMS-u Tychy oraz seniorami LKS-u Bystrzyca Górna i Nysy Kłodzko, już w oficjalnym, pucharowym występie mierzyli się z przedstawicielem klasy A seniorów – Zielonymi Łagiewniki. Mecz rozegrany został w czwartkowe popołudnie na bocznym boisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Początek starcia upływał pod kątem w miarę równej gry w środku pola, lecz następnie zaczęła się uwydatniać coraz większa przewaga świdnickiego zespołu. W 31. minucie do sieci trafił precyzyjnym strzałem z okolicy linii pola karnego Igor Zawiła. Gospodarze chcieli pójść za ciosem, mieli kilka szans na podwyższenie rezultatu, lecz ta sztuka im się nie udała. Na domiar złego w 39. minucie popełnili w defensywie błąd, który wykorzystał Maksymilian Stefańczyk. Po przerwie młodzi świdniczanie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 71. minucie Bartosz Dudzic wykorzystał rzut karny, trafiając na 2:1 dla juniorów IgnerHome Polonii-Stali Świdnica i ustalając tym samym końcowy rezultat.

W drugiej rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu wałbrzyskiego rywalem młodych świdnickich piłkarzy będzie spadkowicz z ligi okręgowej seniorów – Nysa Kłodzko. Mecz odbędzie się prawdopodobnie w środę, 28 sierpnia w Świdnicy. Nysa pokonała w swoim pojedynku 4:3 Zamek Gorzanów. Dodajmy, że od trzeciej rundy rywalizację rozpoczną seniorzy IgnerHome Polonii-Stali Świdnica, będący finalistami ostatnich rozgrywek.

IgnerHome Polonia-Stal Świdnica LDJ – Zieloni Łagiewniki 2:1 (1:1)

Skład: Janas, Siekierka, Duda, Sośnicki, Naskręt, Zawiła, Pieńkowski, Bałdys (61′ Nowak), Dudzic, Lewandowski, Dul (55′ Dudek).