Przewożący ładunek kostki granitowej samochód ciężarowy stanowił realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli z udziałem mini stacji diagnostycznej świdnicka drogówka sporządziła długą listę nieprawidłowości.

– Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE jest to swojego rodzaju mini stacja diagnostyczna na czterech kołach. To między innymi tego właśnie pojazdu oraz jego wyposażenia używają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, dbając tym samym o bezpieczeństwo oraz ekologię na świdnickich drogach – informuje mł. asp. Michał Rzepecki z KPP w Świdnicy.
– Wczoraj na drodze K-5, na wysokości miejscowości Dobromierz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Mercedes, który przewoził ładunek w postaci kostki granitowej bez należytego zabezpieczenia. W trakcie przeprowadzania kontroli drogowej policjanci stwierdzili nieszczelność układu wydechowego oraz liczne wycieki płynów eksploatacyjnych, ponadto w trakcie dalszych czynności stwierdzili liczne nieprawidłowości związane z rejestrowaniem i dokumentowaniem czasu pracy kierowcy – relacjonuje funkcjonariusz.
Funkcjonariusze nałożyli na kierującego grzywnę w kwocie 1950zł, zatrzymali dowód rejestracyjny oraz zakazali dalszej jazdy.
/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy, opr. red./
![Jazdę zakończył w rowie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Miedzyrzecze-auto-w-rowie-2025.11.25-2-238x178.jpg)


![Jazdę zakończył w rowie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Miedzyrzecze-auto-w-rowie-2025.11.25-2-100x75.jpg)



![Zimowa aura dała się we znaki. Policjanci apelują o ostrożność na drogach [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/DK35-zimowe-warunki-2025.11.24-mix-100x75.jpg)

![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)
![Koncert Wiedeński 2 Orkiestry Księżniczek w Szczawnie-Zdroju [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/001-100x75.jpg)