Przewożący ładunek kostki granitowej samochód ciężarowy stanowił realne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli z udziałem mini stacji diagnostycznej świdnicka drogówka sporządziła długą listę nieprawidłowości.

– Volkswagen Crafter w policyjnej wersji ETDiE jest to swojego rodzaju mini stacja diagnostyczna na czterech kołach. To między innymi tego właśnie pojazdu oraz jego wyposażenia używają funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, dbając tym samym o bezpieczeństwo oraz ekologię na świdnickich drogach – informuje mł. asp. Michał Rzepecki z KPP w Świdnicy.
– Wczoraj na drodze K-5, na wysokości miejscowości Dobromierz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd ciężarowy marki Mercedes, który przewoził ładunek w postaci kostki granitowej bez należytego zabezpieczenia. W trakcie przeprowadzania kontroli drogowej policjanci stwierdzili nieszczelność układu wydechowego oraz liczne wycieki płynów eksploatacyjnych, ponadto w trakcie dalszych czynności stwierdzili liczne nieprawidłowości związane z rejestrowaniem i dokumentowaniem czasu pracy kierowcy – relacjonuje funkcjonariusz.
Funkcjonariusze nałożyli na kierującego grzywnę w kwocie 1950zł, zatrzymali dowód rejestracyjny oraz zakazali dalszej jazdy.
/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy, opr. red./
![Poranny pożar sterty słomy w okolicach Roztoki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Roztoka-pozar-sterty-slomy-2026.04.25-1-238x178.jpg)

![Pożar i ewakuacja na wysokości. Strażackie ćwiczenia na terenie oczyszczalni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/strazacy-238x178.jpg)
![Poranny pożar sterty słomy w okolicach Roztoki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Roztoka-pozar-sterty-slomy-2026.04.25-1-100x75.jpg)

![Pożar i ewakuacja na wysokości. Strażackie ćwiczenia na terenie oczyszczalni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/strazacy-100x75.jpg)


![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)