Uczniowie sześciu świdnickich podstawówek rywalizowali w IV Międzyszkolnym Konkursie Biologicznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy wspólnie z Nadleśnictwem Świdnica.

– W konkursie brały udział szkoły podstawowe nr: 8, 105, 2, 6, 315, 1 ze Świdnicy. W każdej szkole odbyły się wcześniejsze eliminacje, podczas których wyłoniono po dwie osoby z klas podstawowych VI-VII. Ostatni etap konkursu składał się z dwóch części: teoretycznej (test wiedzy) oraz praktycznej (zadania praktyczne). Pytania dotyczyły wiedzy zoologicznej oraz znajomości zwierząt zamieszkujących polskie lasy. Każdy z uczestników rozwiązał test składający się z 37 zadań, przygotował mikroskop do pracy i narysował oglądany preparat, rozpoznawał tropy zwierząt oraz miał za zadanie wskazać zwierzęta, które w Polsce objęte są ochroną – opisuje Patrycja Rudnik z Nadleśnictwa Świdnica.
Pierwsze miejsce w konkursie zajęła Jagoda Kawałko ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Świdnicy, na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Barcik ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Świdnicy, natomiast trzecie miejsce zajął Filip Buras z „Szóstki”. – Uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo w Świdnicy oraz Urząd Miasta Świdnica – dodaje Rudnik.
/Nadleśnictwo Świdnica, opr. mn/
![Walentynkowa dyskoteka na świdnickim lodowisku przyciągnęła tłumy [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/walentynkowa-dyskoteka-na-lodowisku-SOSiR-2026.02.14-9-238x178.jpg)

![Od szlachetnych kamieni po wyjątkową biżuterię. XIII Giełda Minerałów w Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/XIII-Gielda-Mineralow-w-Galerii-Swidnickiej-2026.02.13-67-238x178.jpg)






![Pączki królowały na zdjęciach Czytelników. Kto otrzymał słodkie nagrody? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/kadr_-fot.-Paula-Lucyk-100x75.jpg)