Strona główna Artykuł sponsorowany Ocena WELL: Jak Certyfikacja Wpływa na Jakość Środowiska Wewnętrznego

Ocena WELL: Jak Certyfikacja Wpływa na Jakość Środowiska Wewnętrznego

0

Certyfikat WELL i ocena WELL Rating redefiniuje standardy zdrowych przestrzeni i kładzie nacisk na dobrostan użytkowników obiektów. Przekonaj się, czym jest certyfikacja WELL oraz w jaki sposób wpływa ona na jakość środowiska wewnętrznego. Dowiedz się także, co oznacza to dla miejsc, w których każdego dnia wiele osób żyje oraz pracuje.

Czym jest certyfikat WELL i ocena WELL Rating

Certyfikat WELL, opracowany przez amerykańską firmę Delos w latach 2007-2014 i zarządzany przez International WELL Building Institute (IWBI), stanowi globalny standard oceny budynków pod kątem ich wpływu na zdrowie, a także dobrostan użytkowników. Jego unikalność leży w holistycznym podejściu do środowiska wewnętrznego — nie tylko ocenia on jakość powietrza, wody czy światła, ale również uwzględnia takie aspekty, jak ruch, komfort termiczny, akustyka oraz materiały, które mają bezpośredni wpływ na samopoczucie i efektywność osób przebywających w danej przestrzeni.

Certyfikat WELL i ocena WELL Rating wyróżnia się możliwością integracji z innymi certyfikatami zrównoważonego budownictwa, takimi jak LEED czy BREEAM, co umożliwia tworzenie kompleksowo zrównoważonych projektów budowlanych. Aby uzyskać certyfikat WELL, obiekty muszą spełnić szereg warunków koniecznych oraz opcjonalnych, które wpływają na ostateczną ocenę i możliwość osiągnięcia jednego z czterech poziomów certyfikacji: Certified, Silver, Gold, lub Platinum. Ocena WELL Rating koncentruje się na stworzeniu środowiska pracy i życia, które promuje bezpieczeństwo, zdrowie oraz różnorodność, wymagając corocznej weryfikacji i odnowienia, co gwarantuje utrzymanie wysokich standardów.

Certyfikat WELL i ocena WELL Rating — wpływ na środowisko wewnętrzne

Certyfikacja WELL jest procesem, który zapewnia obiektywny dowód na to, że dane wnętrze lub budynek spełniają wymagania związane ze zrównoważonym budownictwem, koncentrując się na zdrowiu i komforcie użytkowników. Dzięki współpracy z firmami takimi, jak JWA zainteresowani mogą uzyskać certyfikat WELL, co stanowi potwierdzenie, że budynek spełnia rygorystyczne wymogi Standardu WELL Building Standard. Przekonaj się, jak istotny dla obiektu, którym zarządzasz, może być certyfikat WELL i ocena WELL Rating od JWA.

Podejmując decyzję o dążeniu do certyfikatu WELL, inwestorzy i zarządcy budynków wykazują się zobowiązaniem do promowania zdrowia, dobrego samopoczucia oraz zrównoważonego rozwoju, co stanowi coraz bardziej cenioną wartość na rynku nieruchomości. Tym samym obiekty z certyfikatem WELL i oceną WELL Rating to miejsca, w których przyjemnie się pracuje oraz korzysta z usług. Certyfikat WELL i ocena WELL Rating są zatem nieocenione w miejscach, takich jak między innymi: biurowce, galerie handlowe, hale magazynowe, wielorodzinne budynki mieszkalne, szpitale, hotele oraz szkoły. Specjaliści z JWA mogą wesprzeć Cię w procesie uzyskiwania certyfikatu WELL i oceny WELL Rating. Pamiętaj przy tym, że aby utrzymać certyfikat, projekty wymagają corocznych weryfikacji i odnowienia. Nie stanowi to jednak problemu z doświadczonymi specjalistami.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułŚwidniccy karatecy z medalami
Następny artykułOszuści podesłali jej link do spreparowanej strony banku. Z konta zniknęło blisko 20 tys. złotych