Strona główna Sport Inne Świdniccy karatecy z medalami

Świdniccy karatecy z medalami

0

160 zawodników z 20 klubów wzięło udział w rozegranym w sobotę, 6 kwietnia w Dzierżoniowie VII Memoriale Masutatsu Oyama. Były też mocne świdnickie akcenty. Świdnicki Klub Kyokushin Karate reprezentowała pięcioosobowa grupa zawodników: Mikołaj Michalski, Michał Raczyński, Alex Gierula i Anastazja Matysiak w kategorii kata, a także Mikołaj Matysiak w kumite.

Kategoria kata 6-7 lat została w całości zdominowana przez naszych zawodników. Złoto wywalczył Alex Gierula, srebro Michał Raczyński, a po brąz sięgnął Mikołaj Michalski. Zawodnicy wykonywali kata w dwóch turach. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i był to ich pierwszy start w zawodach.

Anastazja Matysiak (kata junior 16-17 lat) po pierwszej turze do finału weszła z trzeciej pozycji. W serii finałowej poprawiła znaczenie swoje wykonanie kata, co przełożyło się na wysokie drugie miejsce na podium, a do zwycięstwa zabrakło niewiele.

W walce ćwierćfinałowej Mikołaj Matysiak (kumite młodzicy 12-13 lat – 45kg) wygrał z zawodnikiem z Gliwic po wyrównanym starciu, a o werdykcie zadecydowały bardzo efektowne obrotowe kopnięcia. Zawodnik podkreślał nimi swoje wysokie umiejętności, a jedną z tych technik zdobył wazari i wszedł do 1/2 turnieju. W półfinale pierwsza runda była bardzo zacięta, wyrównana i o zwycięstwie musiała zadecydować dogrywka. W dogrywce Mikołaj nieznacznie uległ przeciwnikowi z Kalisza i ostatecznie zajął trzecie miejsce w zawodach.