Do widowiskowej kolizji doszło dzisiaj o godzinie 14.00 nieopodal Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Dwa pojazdy zawisły na krawężniku.

– Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu uli Fieldorfa i Tokarzewskiego w Świdnicy. Kierujący Volkswagenem Up! 50-latek z powiatu wałbrzyskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 69-letniemu kierowcy z powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki Ford Focus. Na miejscu pracowali policja i zespół pogotowia ratunkowego. Żaden z uczestników nie odniósł obrażeń, obaj kierowcy byli trzeźwy – mówi asp. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Sprawca kolizji został ukarany mandatem i 12 punktami.
/red./


![Ponad dwa miliony na remont świdnickich zabytków. Gdzie trafią miejskie dotacje? [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/dotacje-na-remonty-zabytkow-2026.04.16-mix-238x178.jpg)
![Lutomia Górna. Pożar mieszkania i poddasza w budynku wielorodzinnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Lutomia-Gorna-pozar-mieszkania-2026.04.16-3-100x75.jpg)




![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)