W Krukowie 25 lipca tuż przed południem zapaliła się stodoła i budynek gospodarczy bezpośrednio przylegające do budynku mieszkalnego. Na pomoc mieszkańcom ruszyli sąsiedzi i władze gminy Żarów, jednak nadal potrzebne jest wsparcie.

W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty są ogromne. – Spalił się siewnik, kosiarki, piły do drzewa, rowery, zamrażarka, materiał siewny na 20 tysięcy złotych. Mogłabym tak wyliczać i wyliczać – mówi drżącym głosem Maria Ogryzek, właścicielka budynku, w którym wybuchł pożar. – Nie wiem, co będzie dalej. Gdyby nie pomoc sąsiadów, nie dalibyśmy sobie rady – dodaje. Na pomoc pogorzelcom ruszyli najbliżsi sąsiedzi i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej. Gmina na swój koszt zorganizowała już wypompowanie szamba, zapewniając sprzęt i wywóz oraz postawiła kontenery na gruz i zorganizowała przyjęcie na jego wysyp. Mieszkańcy spalonych budynków otrzymają także pomoc finansową z Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie. Ponadto burmistrz Leszek Michalak podjął starania o pozyskanie drzewa na odbudowę spalonych budynków. – Jeśli się uda, to będzie dla mnie naprawdę ogromna pomoc – mówi Maria.
Na terenie posesji cały czas pracują mieszkańcy Krukowa, którzy oczyszczają teren. Pogorzelcom najbardziej potrzeba materiałów budowlanych. Wszystkich, którzy chcą pomóc, przekazując materiały budowlane, prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Żarowie, Katarzyna Banasik, pokój nr 20, tel. 74 585 05 91 wew. 338.
Agnieszka Gryc/opr. red.





![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking-ul.-Slowianska-100x75.jpg)



![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)