Upadłość ogłoszona. Co dalej z dworcem?

  13

  Wrocławska firma Integer S.A., remontująca świdnicki dworzec, nie dogadała się z wierzycielami. Sąd 30 lipca ogłosił upadłość. Co dalej z gruntownym remontem?

  Finansowana z budżetu miasta inwestycja trwa od 2010 roku i jest częścią projektu budowy Centrum Przesiadkowego. Na dworcu wykonano najważniejsze prace, zostało tylko wykończenie. Do tej pory firma otrzymała 4,1 miliona złotych. W ostatnich tygodniach na budowie została jedynie garstka pracowników.

  – Jesteśmy już po spotkaniu z syndykiem firmy i przedstawicielami upadłego przedsiębiorstwa, które miało ustalić szczegóły dalszego postępowania – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Um w Świdnicy. –  Inwestycja na pewno zostanie ukończona. Oczekujemy, że w ciągu tygodnia syndyk da ostateczną deklarację, czy zrobi to właśnie Integer. Jeśli firma nie będzie miała możliwości dokończenia prac, będziemy zmuszeni wyłonić innego wykonawcę w przetargu. Niezależnie od tego szykujemy również kolejne przetargi na następne etapy budowy centrum przesiadkowego. Projekt nie jest zagrożony, bo jego finansowanie jest zapewnione, niestety, w tej sytuacji termin udostępnienia dworca musi zostać przesunięty.

  Centrum Przesiadkowe ma kosztować około 24 milionów złotych. Świdnica pozyskała 16 milionów unijnej dotacji.

  asz

  Poprzedni artykułNa głosy w katedrze
  Następny artykułPogorzelcy potrzebują pomocy