Wianki plecione po to, by panny mogły puszczać je później na wodę, śpiew, tańce, wspólne szukanie kwiatu paproci a przede wszystkim zabawa towarzyszyła tegorocznej żarowskiej Nocy Świętojańskiej.
– Żarowianie świętowali w piątek 22 czerwca. W tym roku po raz pierwszy w Parku Miejskim. Dla tych, którzy zdecydowali się na udział w zabawie przygotowano mnóstwo atrakcji. A wśród nich koncert żarowskiej Orkiestry Dętej, taneczna zabawa z zespołem WALTERBAND, plenerowy spektakl „Faust” w wykonaniu Teatru Bezdomnego. Nie zapomniano także o najmłodszych mieszkańcach Żarowa. Były konkursy, konkurencje sprawnościowe, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy i stosika z zabawkami – informuje Agnieszka Gryc, rzecznik prasowy żarowskiego magistratu.
Kolejna okazja na znalezienie kwiatu paproci już w przyszłym roku.







![Drogowy koszmar trwa. Mieszkańcy wywiesili banery [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/serwinow-1-238x178.jpg)








![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)