Na edukacyjne spotkanie zapoznające najmłodszych strzegomian z kulturą ludową z różnych zakątków świata zaprosili organizatorzy XXXI Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Strzegomiu, a także gospodarze – zespół Kostrzanie Były pokazy instrumentów muzycznych, strojów ludowych i zwyczajów oraz taneczne występy.
„Śniadanie na trawie” to jeden z edukacyjnych projektów realizowanych w ramach strzegomskiego święta folkloru. W tym roku ze względu na deszczową aurę wydarzenie przeniesiono do Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Strzegomiu. Najmłodsi mieli wyjątkową okazję zobaczenia strojów ludowych, instrumentów muzycznych, a także zapoznania się z tradycjami i kulturami z różnych zakątków świata. Nie zabrakło też pokazów tanecznych.
XXXI Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu uroczyście rozpocznie się już w czwartek, 10 sierpnia barwnym korowodem i inauguracyjnym koncertem. Dziś natomiast na folklorystyczny pokaz w wykonaniu zespołów z Ukrainy, Słowacji, Indii i Chile można się wybrać do świetlicy wiejskiej w Kostrzy.
Szczegółowy program na plakacie.
/oprac. AN/

![Kierowca zasłabł, doszło do zderzenia [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/zderzenie-dw-382-1-238x178.jpg)
![Samotnie wyruszył rowerem do Świnoujścia. Zachęca do wsparcia 32-latki walczącej ze złośliwym nowotworem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/rowerowa-wyprawa-dla-Anny-Dudek-2026.05.29-0-238x178.jpg)

![Dachowanie pod Strzegomiem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/DW382-dachowanie-2026.06.09-6-100x75.jpeg)




