Złożona z piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica szkolna drużyna Zespołu Szkół-Budowlano-Elektrycznych zdobyła srebrny medal dolnośląskiej Licealiady. Na turnieju w Głogowie świdniczanie ustąpili pola tylko gospodarzom. Brąz wywalczyła szkoła z Oławy.

Turniej z udziałem mistrzów czterech stref odbył się w poniedziałek, 24 kwietnia. ZSB-E – mistrzowie strefy wałbrzyskiej w półfinale zmierzyli się z ZSE Bolesławiec i pewnie zwyciężyli 19:8. W drugim półfinale ZSP Głogów po zaciętym boju 14:13 pokonał CKZiU Oława. W meczu o brąz Oława pokonała 22:15 Bolesławiec, natomiast Głogów wygrał ze Świdnicą 20:17. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznany został Maksymilian Bieryt. Trenerem zespołu jest Krzysztof Terebun. Przypomnijmy, że dzięki dobrej współpracy z dyrekcją szkoły, w ZSB-E od kilku lat działa międzyoddziałowa klasa sportowa, w której uczniowie łączą trenowanie piłki ręcznej z solidnym wykształceniem.
ZSB-E Świdnica: Szwaczek, Radziszewski – Bieryt (8, 8), Marek (2, 3), Ruszaj (2, 2), Stramek (3, 0), Stadnik (1, 2), Bieżyński (2, 0), Szymanowski (1, 0), Anioł (0, 0).
/ŚKPR/




![Zderzenie na skrzyżowaniu z krajową piątką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/zderzenie-100x75.jpg)


![Pożar w strzegomskiej słodowni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/pozar-slodownia-1-100x75.jpg)

![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)
![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)