Strona główna Sport Piłka ręczna Bardzo pracowity tydzień świdnickiej młodzieży

Bardzo pracowity tydzień świdnickiej młodzieży

0

Nie zawsze były zwycięstwa, ale najważniejsze jest to, że wszyscy młodzi piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica mają za sobą dobre mecze. W minionym tygodniu zagrali juniorzy młodsi, dwie drużyny młodzików i najmłodsza drużyna chłopców…

Wicelider tabeli okazał się za mocny dla Szarych Wilków. W kolejnym meczu Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych ŚKPR uległ we własnej hali Siódemce Miedzi Legnica 22:30 (11:16), ale długimi fragmentami dzielnie stawiał czoła faworytowi. Do 25 minuty to świdniczanie kontrolowali wydarzenia na boisku, prowadząc 11:9. Niestety, w ostatnich minutach przydarzył się bardzo kosztowny przestój. Miedź rzuciła siedem bramek z rzędu i do przerwy prowadziła 16:11. Na początku drugiej części ŚKPR zbliżył się na trzy bramki (14:17), ale potem inicjatywę przejęli przeciwnicy i ostatecznie zwyciężyli różnicą ośmiu trafień (30:22).

ŚKPR Świdnica – Siódemka Miedź Legnica 22:30 (11:16)

ŚKPR: Szwaczek, Jarosz – Bieryt 7, Polus 5, Walczak 4, Słomiński 3, Walaszczyk 2, Sz. Paluch 1, Turzański, Folcik

19 stycznia był dla zespołu młodzików ŚKPR-u I iście ekstremalny. Za Szarymi Wilczkami najdalszy wyjazd w sezonie (ponad 100 km do Głogowa), karkołomna pora rozegrania spotkania (19.30 w środku tygodnia), gra w hali ciaśniejszej nawet niż ciasna hala przy SP 105 i wreszcie bardzo trudny pojedynek z trzecim w stawce, miejscowym Chrobrym. Ostatecznie wszystko skończyło się happy endem i zwycięstwem 24:23 (15:13), które zapewniło młodym Szarym Wilkom co najmniej drugą lokatę w tabeli!

Był to piętnasty trumf w szesnastym meczu naszej drużyny. Łatwo jednak nie było. Mniej więcej do 37. minuty wszystko układało się pomyślnie. ŚKPR utrzymywał przewagę 2-4 trafień. Przez kolejnych siedem minut nasz zespół nie rzucił jednak ani jednej bramki, nie wykorzystując w tym okresie nawet rzutu karnego i gospodarze zwietrzyli swoją szansę. Cztery bramki z rzędu pozwoliły Chrobremu wyprowadzić wynik na 22:21 na swoją korzyść. W dramatycznej końcówce więcej zimnej krwi zachowali na szczęście podopieczni Krzysztofa Terebuna. Bramkę na 24:23 w ostatniej minucie spotkania rzucił Kacper Maksymowicz.

Chrobry I Głogów – ŚKPR I Świdnica 23:24 (13:15)

ŚKPR: Anioł – Maksymowicz 9, Mitek 5, Czapla 3, Bagińśki 2, D. Błaszczyk 2, Marek 2, Choiński 1, Pamuła, Ruszaj, Zisiadis, Szczygieł

Niewiele brakło, a świdniczanie występujący w grupie B Dolnośląskiej Ligi Młodzików pokonaliby mocną w tym roczniku Victorię i to na jej terenie! ŚKPR prowadzony w tym dniu wyjątkowo przez trenera Krzysztofa Terebuna, świetnie wszedł w mecz i bardzo długo kontrolował przebieg gry. Do przerwy było 15:11. W drugiej części przeciwnicy poprawili swoją grę, ale i świdniczanie nie odpuszczali. Jeszcze w 38. minucie był remis 24:24. Dopiero w samej końcówce Victoria przechyliła szalė na swoją korzyść i zwyciężyła 30:27.

Victoria Świebodzice – ŚKPR II Świdnica 30:27 (11:15)

ŚKPR: Firlej – J. Kocjan 7, F. Stadnik 7, Przybycin 5, Zając 3, Litwińczuk 2, Pawlak 2, Szychowski 1, Lurka, Satała, Boroński

Szare Wilczki prowadzone przez Justynę Curyl w sobotę, 21 stycznia walczyli na trzecim turnieju chłopców w Świebodzicach. Zaczęły turniej od pewnej wygranej 11:9 (8:3) z Siódemką Miedzią Legnica, ale w drugim meczu musiały uznać wyższość gospodarzy. Dla tych młodych zawodników ważniejsza niż wynik jest możliwość zbierania doświadczenia i radość z gry!

ŚKPR II Świdnica- Siódemka Miedź Leginca 11-9 (8-3)

ŚKPR: Pawlak – Wiśniewski 3, Tatko 3, Brygier 1, F . Miedziński 1, Szmaj, Krynicki, Żywicki, Jażwik, Morawski, Mrzygłód, Grudziński, Wilczyński

Victoria Świebodzice – ŚKPR II 16-9 (11-5)

ŚKPR: Pawlak – Wiśniewski 3, F. Miedziński 2, Krynicki 2, Jażwik 1, Tatko 1,Szmaj, Brygier, Żywicki, Morawski, Grudziński, Wilczyński

Poprzedni artykułMeble biurowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Następny artykułŚwidnickie pogotowie z nowymi karetkami. Pierwsza trafiła do Strzegomia. W zespole nie będzie lekarza [FOTO]