Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei dotarło również do Żarowa. Harcerze z drużyny „Mrówkojady” oraz instruktor Hufca ZHP Świdnica Michał Działowski przekazali je na ręce burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.

– Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Dziękuję, w imieniu mieszkańców naszej gminy za otrzymane Światełko Betlejemskie. Niech płomień tego światła będzie w każdym z nas, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia – mówił burmistrz Leszek Michalak.
– Jak co roku płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem wyrusza w drogę do ludzi z całego świata. Ten płomień to znak pokoju, zrozumienia, braterstwa i miłości. Gmina Żarów to przyjazne i wyjątkowe miejsce, w którym takie wartości jak: pokój, zrozumienie, braterstwo i miłość przenikają się wzajemnie każdego dnia. Jestem przekonany, że idea Betlejemskiego Światła Pokoju wzmocni je jeszcze bardziej! – dopowiadał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.
Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora złożyli reprezentacji zuchów świąteczne życzenia i przekazali na ich ręce słodkie upominki oraz gminne kalendarze na 2023 rok.
Światełko Pokoju to piękna tradycja: w 1986 roku w Australii rozpoczęła się akcja skautów i harcerzy roznoszenie światełka będącego symbolem pokoju, miłości, braterstwa i nadziei pochodzącego z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Od tego czasu Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane do kościołów, szkół, urzędów, szpitali, instytucji oraz mieszkańców.
/UM Żarów, opr. mn/

![Ze Świdnicy do Żarowa rowerem? Trwa budowa nowej ścieżki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/sciezka-rowerowa-Zarow-Wierzbna-fot-FB-2-238x178.jpg)
![80 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej. Odsłonięto pamiątkową tablicę i wręczono medale za zasługi [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/OSP-Wierzbna-jubileusz-80-lecia-2025.10.25-mix-238x178.jpg)




![Ich łupem padły perfumy za ponad 1200 złotych. Teraz szukają ich policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Swidnica-kradziez-w-drogerii-2025.10-mix-100x75.jpg)

![Kabaret Paranienormalni z nowym programem „Ostre Cięcie” w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Wyjątkowa Świdnica. Zobacz zdjęcia czytelników [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/Altana-w-Parku-Mlodziezowym-w-Swidnicy-2025-fot.-Marlena-Jozefow-100x75.jpg)