Strona główna Wydarzenia Żarów Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju

Harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju [FOTO]

0

Betlejemskie Światło Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei dotarło również do Żarowa. Harcerze z drużyny „Mrówkojady” oraz instruktor Hufca ZHP Świdnica Michał Działowski przekazali je na ręce burmistrza Leszka Michalaka i zastępcy burmistrza Przemysława Sikory.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Dziękuję, w imieniu mieszkańców naszej gminy za otrzymane Światełko Betlejemskie. Niech płomień tego światła będzie w każdym z nas, nie tylko w okresie Świąt Bożego Narodzenia – mówił burmistrz Leszek Michalak.

Jak co roku płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem wyrusza w drogę do ludzi z całego świata. Ten płomień to znak pokoju, zrozumienia, braterstwa i miłości. Gmina Żarów to przyjazne i wyjątkowe miejsce, w którym takie wartości jak: pokój, zrozumienie, braterstwo i miłość przenikają się wzajemnie każdego dnia. Jestem przekonany, że idea Betlejemskiego Światła Pokoju wzmocni je jeszcze bardziej! – dopowiadał zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Burmistrz Leszek Michalak i zastępca burmistrza Przemysław Sikora złożyli reprezentacji zuchów świąteczne życzenia i przekazali na ich ręce słodkie upominki oraz gminne kalendarze na 2023 rok.

Światełko Pokoju to piękna tradycja: w 1986 roku w Australii rozpoczęła się akcja skautów i harcerzy roznoszenie światełka będącego symbolem pokoju, miłości, braterstwa i nadziei pochodzącego z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Od tego czasu Betlejemskie Światło Pokoju jest przekazywane do kościołów, szkół, urzędów, szpitali, instytucji oraz mieszkańców.

/UM Żarów, opr. mn/

Poprzedni artykułRaport resortu zdrowia o COVID-19
Następny artykułAleja Niepodległości rozkopana od półtora roku. Magistrat liczy na wcześniejsze ukończenie prac przez nowego wykonawcę