Słynny scenariusz Marka Koterskiego świdnicka publiczność będzie miała okazję zobaczyć w wersji teatralnej. W fikcyjną postać Adama Miauczyńskiego wcieli się polski aktor filmowy i teatralny Michał Wielewicki. Monodram zaplanowano 18 listopada o godz. 19.00 w świdnickim teatrze. Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na tą ciekawą sztukę.

– Słynny scenariusz Marka Koterskiego nie zestarzał się ani na jotę (chciałoby się powiedzieć – niestety). Jak trafnie ośmieszał rzeczywistość sprzed dwudziestu lat, tak samo skutecznie i zabawnie opisuje nasze współczesne sprawy. Śmiejmy się, ale pamiętajmy: jesteśmy towarzyszami podróży naszego bohatera. Ale czy aby na pewno chcielibyśmy powtórzyć jego los? – zapowiadają organizatorzy.
W roli Adama Miauczyńskiego wystąpi Michał Wielewicki. Reżyserem sztuki jest Zbigniew Rybka.
czas trwania: 80 minut
bilety dostępne w kasach ŚOK-u [Sekretariat Świdnickiego Ośrodka Kultury – Rynek 43, boczne wejście (pn.–pt. godz. 8.00–16.00), Galeria Fotografii, Rynek 44 (w godzinach otwarcia galerii: wt.–pt. godz. 14.00–18.00, sob. 12.00–16.00)] oraz online na bilety.sok.com.pl

Wygraj zaproszenie na monodram w Świdnicy!
Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na monodram „Dzień Świra” w Świdnicy. By wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać do nas e-maila zatytułowanego „Dzień Świra” na adres [email protected] do 14 listopada do godz. 10.00. W wiadomości należy napisać – Który film z postacią Adasia Miuaczyńskiego jest Twoim ulubionym? (wyjaśnij swój wybór w kilku zdaniach). E-mail powinien zawierać również imię, nazwisko, kontaktowy numer telefonu osoby pełnoletniej (do wiadomości redakcji) oraz zgodę na opublikowanie danych w przypadku wygranej. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzi jury konkursowe. Szczegółowy regulamin konkursów organizowanych na portalu Świdnica24 znajdziesz TUTAJ. Nadesłanie zgłoszenia konkursowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Powodzenia!
/oprac. red./
/Komunikat – Świdnicki Ośrodek Kultury/
![Rock, blues i improwizacje w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/small_jam-session-@-Klub-Bolko-SOK-foto-Marcin-Trzpiot-05-238x178.jpg)
![Od kolorowych pisanek po własnoręcznie wykonane palemki. To było wielkie „Jajcowanie” z Jubilatem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/XI-Jajcowanie-2026.03.28-25-238x178.jpg)
![Świdniccy alchemicy na nowo odkrywali twórczość ks. Jana Twardowskiego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page-Salon-Poezji-Alchemia-Teatralna-27-03-2026-238x178.jpg)





![Koncert z piosenkami Barbry Streisand już za tydzień w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)