Nie zawsze w życiu układa się tak, jak sobie zaplanujemy. Zmieniają się charaktery, upodobania, z czasem zaczynają rozmijać się cele. Są to jedne z najczęstszych przyczyn, przez które dochodzi do rozwodów. Kiedy rozstanie dotyczy jedynie dwojga ludzi, adwokat rozwodowy pomoże rozwiązać problematyczne kwestie prawne. Jeżeli jednak rodzina jest większa niż dwójka dorosłych, rozwód dotyczy także i ich dzieci. W takiej sytuacji adwokat pomoże ustalić kwestie dotyczące alimentów, czy opieki nad dziećmi. Formy podziału opieki są różne. Przyjrzyj się opiece naprzemiennej.
Rozwód – problem całej rodziny
Kiedy rodzice rozstają się, muszą pamiętać, że sytuacja ta dotknie przede wszystkim ich dzieci. W takiej sytuacji ukrywanie prawdy przed najmłodszymi członkami rodziny, w szczególności kiedy nasze pociechy są już starsze, jest błędem, który może skutkować poważnymi problemami w przyszłości. Dzieci należy przygotować na to, że rodzice rozstają się, że planują rozwód. W tej sytuacji najczęściej maluchy boją się, że stracą rodzica, który się wyprowadza. Bardzo ważna jest więc szczera rozmowa, zapewnienie dziecku wsparcia i poczucia bezpieczeństwa.
Na czym polega opieka naprzemienna?
Po rozwodzie rodziców bardzo częstym problemem pozostaje ustalenie szczegółów co do opieki nad dziećmi. Część par, które nie chcą pozostawić tej sprawy otwartej, decyduje się na ustalenie spraw związanych z opieką na sali sądowej. Wtedy najczęściej adwokat rozwodowy jednej ze stron wnioskuje do sądu o ustalenie opieki nad małoletnimi dziećmi. W tym wypadku część rodziców decyduje się na pieczę naprzemienną, której głównym założeniem jest zajmowanie się dzieckiem, czy dziećmi przez oboje rodziców przez równy czas w ciągu roku.
Jak wygląda opieka naprzemienna w praktyce?
Kiedy rodzice podczas rozwodu nie są w stanie sami dogadać się co do tego, jak ma wyglądać sprawowanie przez nich pieczy nad dziećmi, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Adwokat rozwodowy pomoże rozwiać wątpliwości związane z zawiłościami prawnymi, chodzi tu przede wszystkim o dobro dzieci. W zależności od ustaleń, czy indywidualnej sytuacji rodziców można tu zastosować różne rozwiązania, np. dziecko mieszka tydzień u jednego rodzica, kolejny u drugiego i tak na zmianę. Jest to możliwe, kiedy rodzice mieszkają w jednym mieście i są w stanie dowozić codziennie dziecko do jego szkoły, czy przedszkola. Większy problem w tym wypadku pojawia się, kiedy miejsca zamieszkania rodziców dzieli znaczna odległość.
Adwokat rozwodowy, czyli wszystko dla dobra dziecka
W każdej sprawie dotyczącej dziecka rodzice – bez względu na to, czy są po rozwodzie, czy nie, powinni trzymać wspólny front. Umiejętność komunikowania się to podstawa, niestety przy rozwodzie to bywa bardzo trudne. Sam fakt konieczności ustalenia opieki naprzemiennej najczęściej jest wynikiem mediacji między małżonkami. Dla dobra dzieci warto jednak zawalczyć o utrzymanie prawidłowych stosunków.
Adwokat rozwodowy pomoże, wytłumaczy zawiłości, a niekiedy podpowie właściwą drogę postępowania prawnego. Rozwód to bardzo trudne przeżycie i dla małżonków, jak i ich dzieci, należy dołożyć wszelkich starań, by w szczególności dla małoletnich wszystko przebiegło bezboleśnie.
/Artykuł sponsorowany/