Strona główna Sport Piłka ręczna To będzie bój o przysłowiowe „sześć punktów”

To będzie bój o przysłowiowe „sześć punktów”

0

Po dwóch tygodniach przerwy piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica wracają do walki o ligowe punkty. W sobotę, 12 lutego Szare Wilki czeka trudny wyjazdowy pojedynek z SPR-em Gorzyce Wielkie. Mecz sąsiadów w tabeli będzie miał dużą wagę dla obu zespołów.

Dla rywali będzie to dopiero pierwszy mecz w rundzie rewanżowej, bowiem planowane na 29 stycznia ich spotkanie z akademikami z Zielonej Góry przełożono na inny termin. Tymczasem podopieczni Krzysztofa Terebuna mają za sobą już pojedynek z Olimpem Grodków (27:31). Wtedy, jak pamiętamy z powodu chorób, kwarantann byliśmy w stanie wystawić zaledwie dziewięcioosobowy skład z tylko jednym bramkarzem. Teraz na szczęście sytuacja zdrowotna w zespole wygląda zdecydowanie lepiej, a dodatkowo zespół może czuć głód gry, bowiem w minionym tygodniu zawodnicy dostali wolne na podreperowanie zdrowia.

Oba zespoły plasują się w drugiej części tabeli. Aktualnie Gorzyce mają jeden punkt więcej. Bezpośrednie starcie będzie więc klasyczną grą o „sześć punktów”. Liczymy na powtórzenie wyniku z pierwszego meczu w Świdnicy, gdy po niezwykle zaciętym boju ŚKPR zwyciężył 32:30 (17:17). Jako ciekawostkę przypomnijmy, że naprzeciw siebie staną najstarszy i najmłodszy zespół w lidze. Trzon drużyny z Gorzyc Wielkich tworzą bardzo doświadczeni zawodnicy z Wielkopolski z przeszłością na parkietach najwyższych lig. Bracia Krzysztof i Paweł Dutkiewiczowie, Mateusz Jedwabny, Grzegorz Cieślak czy Paweł Adamczak to tylko kilka nazwisk od lat znanych w handballowym światku. Najlepszym strzelcem Gorzyc jest Paweł Dutkiewicz (55 bramek/11 meczów). Pierwszą strzelbą ŚKPR-u, jak i całej ligi pozostaje natomiast Michał Wojtala (108/12).

Pojedynek SPR Gorzyce Wielkie – ŚKPR Świdnica rozegrany zostanie w sobotę, 12 lutego, godzinie 17.00. Świdniczanie prowadzić będą relację tekstową na swojej stronie na facebooku. Aktualny wynik meczu będzie podawany co kilka minut.

Remisy: 0
Zwycięstwa Gorzyc Wielkich: 1 (1 w Świdnicy)
Bilans bramek: 62:64

2021/22 – I liga
ŚKPR Świdnica – SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 32:30 (17:17)

2019/20 – II liga
ŚKPR Świdnica – SPR Szczypiorniak Gorzyce Wielkie 30:34 (13:15)

Poprzedni artykułAgnieszka Młocek nie poddaje się, ale bez pomocy nie wygra walki z rakiem