Strona główna Artykuł sponsorowany Szklana mozaika – gdzie się ją stosuje?

Szklana mozaika – gdzie się ją stosuje?

0
Aranżacja wnętrza to dość żmudny proces. Prace wykończeniowe zwykle nie kojarzą się z finezją, tylko trudnym doborem elementów wykończeniowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań, po które możesz sięgnąć, jest szklana mozaika. W jakich miejscach powinno się ją montować?

Duże możliwości aranżacyjne
Zastanawiasz się, jakie elementy do wnętrz dają mocny efekt? Na pewno każdy zwróci uwagę na szklaną mozaikę. W przeciwieństwie do tapety lub glazury podłogowej nie musisz jej układać w ściśle określony sposób. Mnogość kolorów, kształtów i faktur sprawia, że wnętrze zyskuje niebanalny charakter. Myśląc o mozaice, wiele osób ma skojarzenia z dekoracjami w starszym wydaniu. Monumentalne obrazy, jakie z nich tworzono, mogą onieśmielać. Współczesna mozaika to przede wszystkim większe elementy montażowe. Jeśli potrafisz montować klasyczną glazurę, z mozaiką praca powinna przebiegać równie sprawnie.

Szyk i elegancja w stylu glamour
Mozaika to specyficzna dekoracja. Zdobi wnętrza i części zewnętrzne już od kilku tysięcy lat. Poszczególne elementy układanki produkowano z różnych tworzyw, od zwykłego kamienia po zdobienia ze srebra i złota. Mozaika szklana ma nieco krótszą historię. Przez lata zyskiwała lub traciła na swojej popularności. Wszystko zależało od obowiązujących trendów. Zawsze jednak dawała spektakularny efekt. Współczesne wnętrza, zdobione mozaiką, prezentują się wyjątkowo szykownie. Przykuwają uwagę nawet wtedy, gdy stanowią tylko punktową dekorację. Pasują zarówno do minimalistycznych wnętrz, jak i modnej stylistyki glamour, nawiązującej do złotej ery gwiazd Hollywood.

Duże możliwości aranżacyjne
Uważasz, że elementy dekoracyjne najlepiej prezentują się w dużym pomieszczeniu? Przy szklanej mozaice to nie jest takie oczywiste. Błyszczące kwadraciki pięknie odbijają światło, powiększając optycznie miejsce, w którym zostały zamontowane. Duże możliwości aranżacyjne szklanej mozaiki widać też na przykładzie większych wnętrz. Jeśli chcesz je nieco optycznie pomniejszyć, sięgnij po mozaikę bez połysku. Jej matowa powierzchnia „pochłonie” światło. Mozaikę można montować na całej ścianie lub podłodze, bądź też wybrać tylko jej część. Gruby, pionowy pas na ścianie ożywi wnętrze. Taki efekt uzyskasz wybierając połyskujące kwadraciki Golden Marble ze sklepu Szklane Mozaiki.

Do jakich pomieszczeń pasuje szklana mozaika?
Charakterystyczna dekoracja doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, narażonych na wilgoć. Najczęściej wybieramy ją więc do kuchni i łazienki. Ze względu na dużą odporność na wysokie temperatury, może stanowić alternatywę dla klasycznych płytek, montowanych przy piecu. Mozaika świetnie pasuje jako dekoracja blatu, np. kuchennej wyspy. W przypadku łazienki szklane kostki montuje się na podłodze, ścianie, a także jako obudowa luster, brodzików, ścian prysznicowych, wanien. Mnogość rozwiązań, jakie można zastosować, sprawia, że to także ciekawa dekoracja salonu oraz przedpokoju.

Zabawa w czworokąty i heksagony
Dobrze zaplanowana aranżacja ze szklanej mozaiki może stać się prawdziwym hitem aranżacyjnym. Jasne płytki ocieplą wnętrze, ciemne nadają mu wyrazistości. Złote kwadraciki to namiastka luksusu. Efekt można podbić mieszając ze sobą różne odcienie mozaiki, lub żonglując kształtem płytek. Decydując się na złote heksagony, stworzysz atrakcyjny efekt błyszczącego plastra miodu. W wersji stonowanej w modelu Volcano Gold złoto miesza się z czernią. Czy mozaika jest trwała? Tak, ponieważ produkuje się ją z odpornego na zarysowania hartowanego szkła. Tworzywo to poddane obróbce termicznej, chroniącej przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Mozaika jest też zabezpieczona przed uszkodzeniami chemicznymi w trakcie i po montażu.

Uważasz, że mozaika pięknie ozdobi zewnętrzne części posesji? Szukaj elementów mrozoodpornych. Możesz je układać na fasadzie budynku, jak również elementach małej architektury ogrodowej.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułDuży wyciek paliwa po kolizji [VIDEO]
Następny artykułChciała sprzedać dziecięcy bujaczek, a straciła 1,5 tysiąca złotych