JoysonQuin oraz Tristone – dwie najdłużej działające firmy w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” zdecydowały się na kolejne inwestycje w mieście. Nowe projekty motoryzacyjne opiewają łącznie na 135 mln złotych.

e-mail: [email protected]
JoysonQuin Automotive Systems Polska to producent kierownic i elementów dekoracyjnych do wnętrz samochodów, który działa w Wałbrzychu od przeszło 20 lat. Kolejny projekt inwestycyjny związany jest z budową nowego zakładu, w którym produkowane będą wysokiej jakości detale ozdobne do drzwi i kokpitów. Produkty Joysonquin zostaną zamontowane w pojazdach takich marek jak BMW, Audi czy Mercedes.
– Nowa inwestycja to dla JoysonQuin – droga do dalszego rozwoju i stworzenia nowych możliwości w zakresie technologii, doskonalenia organizacji i uzyskania nowych kompetencji. To wielka szansa na dalszą obecność firmy JoysonQuin jako pracodawcy w lokalnym środowisku z poszerzonym portfolio produktów i zastosowaniem bardzo wysokiego automatyzacji. JoysonQuin na podstawie lat doświadczeń, zdobytej wiedzy i pracy zespołowej chce zbudować nowoczesny, efektywny, przyjazny dla środowiska i pracowników zakład – mówi Jacek Kucharski, prezes zarządu firmy.
Budowa zakładu rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2022 roku. Docelowo w nowej fabryce znaleźć ma zatrudnienie około 300 osób. Wartość projektu opiewa na 120 mln złotych.
Na kolejną, już 7 inwestycję w Wałbrzyskiej Strefie zdecydował się także pobliski Tristone Flowtech Poland. Ten międzynarodowy producent aplikacji do układów chłodzenia zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i również może poszczycić się 20-letnią historią działalności w Wałbrzychu. Nowy projekt zakłada rozbudowę parku maszynowego poprzez doposażenie fabryki w urządzenia najnowszej generacji. Przewody doprowadzające płyny chłodnicze produkowane w ramach nowej inwestycji znajdą zastosowanie w samochodach BMW oraz Mini Cooper – zarówno z napędem tradycyjnym jak i elektryczny oraz hybrydowym.
Na obszarze WSSE w Wałbrzychu działa obecnie 16 firm, które zatrudniają ponad 7 000 osób. W marcu tego roku na nową inwestycję zdecydowała się Faurecia, która zwiększy zatrudnienie o kolejne 1000 osób. Z kolei w kwietniu Toyota Motor Manufacturing Poland uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej przekładni do napędów hybrydowych.
/Komunikat – WSSE „Invest-Park”/
![Wyrzucał meble z czwartego piętra [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/page-21-238x178.jpg)
![Polonez na niezapomnianej studniówce świdnickiego „Kasprowicza” [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/studniowka-I-LO-Swidnica-2026.01.23-86-2-238x178.jpg)

![Dachowanie na łączniku [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/dachowanie-3-100x75.jpg)
![Pożar samochodu na parkingu przed dyskontem [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/pozar-samochodu-1-100x75.jpg)




![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)
![Muzyka francuska zabrzmi na koncertach Dni Muzyki Kameralnej [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/07/XXV-Festiwal-Bachowski-koncert-Bruno-de-Sa-2024.07.19-31-100x75.jpg)