Urząd Miejski w Świebodzicach złożył kolejne wnioski o udzielenie pomocy finansowej z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. O udzielenie wsparcia przy pozyskaniu funduszy burmistrz Świebodzic zwrócił się do świebodziczanina Ireneusza Zyski, posła na Sejm oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu. W poprzednim naborze miastu nie udało się pozyskać środków z rządowego programu wsparcia dla samorządów, których budżety ucierpiały w czasie pandemii koronawirusa.
– Gmina Świebodzice niestety nie otrzymała wsparcia finansowego dla przedsięwzięć, o które wnioskowała w ramach poprzedniej edycji programu, tj. dla przebudowy ul. Siennej wraz z siecią kanalizacji sanitarnej i deszczowej, dokończenia w ramach IV etapu budowy dróg i chodników wraz z uzbrojeniem na terenie aktywizacji gospodarczej w rejonie ul. Strzegomskiej i ul. Przemysłowej, przebudowy ul. Droga Węglowa wraz z budową oświetlenia oraz sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej, a także budowy Małej Obwodnicy w rejonie Osiedla Piastowskiego wraz z oświetleniem i kanalizacją deszczową – wyjaśnia burmistrz Świebodzic, Paweł Ozga w wystosowanym pod koniec grudnia 2020 roku piśmie do posła Ireneusza Zyski, sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu i pełnomocnika rządu ds. odnawialnych źródeł energii
– Zwracam się do Pana, jako do przedstawiciela Naszej lokalnej społeczności o wsparcie przy pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na zadania ważne dla mieszkańców Świebodzic. (…) W dniu 24 grudnia 2020 roku zostały złożone trzy kolejne wnioski o dofinansowanie, z których pierwszy dotyczy uwzględnienia postulatów radnych Rady Miejskiej w Świebodzicach i mieszkańców w zakresie rewitalizacji i modernizacji podwórek i dróg, na kwotę 4 mln zł, drugi dotyczy uwzględnienia potrzeb społeczeństwa, w zakresie mieszkalnictwa, poprzez budowę budynku komunalnego, w którym planuje się 24 mieszkania, na kwotę 5 mln zł oraz trzeci związany z zakończeniem rozpoczętej inwestycji, w zakresie wykonania infrastruktury drogowo-lotniskowej w Świebodzicach, na kwotę 15 mln zł. W związku z powyższym jeszcze raz proszę o pomoc przy pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na ww. cele, a także poparcie w Rządzie Naszych działań – zaapelował Ozga.
Łączna wartość wnioskowanej przez Świebodzice pomocy wynosi 24 mln złotych.
/UM Świebodzice, opr. mn/

![Ósmoklasiści i przedszkolaki zatańczyli poloneza na zakończenie roku szkolnego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Swiebodzice-miejski-polonez-2026.06.16-28-238x178.jpg)

![Zatańczyli dla podopiecznych świdnickiego schroniska dla zwierząt i zachęcali do adopcji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Dzien-Pomocy-Bezdomnym-Zwierzetom-w-Swiebodzicach-2026.05.30-10-238x178.jpg)
![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



