Po dwudziestu latach od przeprowadzki świdnickiego Urzędu Miejskiego z ul. 1 Maja na ul. Armii Krajowej pas zieleni przed frontem został na nowo nasadzony.
Nie ma już większości rosnących tu wcześniej roślin. – Drzewa i krzewy z pasa zieleni przed Urzędem Miejskim w Świdnicy zostały usunięte, ponieważ były obumarłe (brak igieł w koronach) oraz w fazie zamierania bez szansy na przeżycie. Prace wykonała Firma Handlowo-Usługową „BOROWSKI” Wojciech Borowski, a ich koszt to 9 206 zł brutto. Zlecenie obejmowało wycinkę obumarłych drzew i krzewów oraz nasadzenie przy UM i USC 11 katalp bigoniowatych oraz 8 tui – informowała Magdalena Dzwonkowska z UM w Świdnicy, dodając, że prace przed frontem budynku zostaną wykonane w czasie pozwalającym na wykonanie nasadzeń. Nasadzenia właśnie zostały wykonane i można już oglądać efekt.
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

![„Przyjdź, oddaj krew i podaruj komuś życie!” Akcja krwiodawstwa w Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Galeria-Swidnicka-krwiobus-2026.04.25-15-238x178.jpg)



![Poranny pożar sterty słomy w okolicach Roztoki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Roztoka-pozar-sterty-slomy-2026.04.25-1-100x75.jpg)

![Pożar i ewakuacja na wysokości. Strażackie ćwiczenia na terenie oczyszczalni [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/strazacy-100x75.jpg)

![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)