XX Mistrzostwa Polski Weteranów w Judo oraz II Mistrzostwa Polski Amatorów w Judo okazały się szczęśliwe dla zawodnika AKS-u Strzegom – Siergieja Gumeniuka. Zawody odbyły się pod koniec października w Luboniu.
Siergiej Gumeniuk nie oddawał punktów za darmo i walczył z dużą determinacją, aby zająć jak najlepsze miejsce w mistrzostwach. Po ciężkich walkach – m. in. z zawodnikami z Grodziska Mazowieckiego i Warszawy, zajął ostatecznie wysokie drugie miejsce, wywalczając srebrny medal. W dniach 23-24 października w Zamościu odbyła się z kolei Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski w judo. Nikola Kamińska z AKS-u Strzegom spisała się na miarę swoich możliwości i zajęła finalnie siódmą pozycję.
/UM Strzegom/


![Pamięć o mistrzu wciąż żywa. Judocy z czterech krajów rywalizowali w XXIV Memoriale im. Edwarda Brzegowego [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/XXIV-Memorial-Edwarda-Brzegowego-2026.05.30-70-238x178.jpg)

![Jaroszów. Pożar butli gazowej w budynku mieszkalnym [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Jaroszow-pozar-butli-gazowej-2026.05.30-0-100x75.jpg)


![Młode dziki uwięzione w korycie rzeki. Z pomocą ruszyli strażacy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/Swiebodzice-male-dziki-uwiezione-2026.05.27-mix-100x75.jpg)

