Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku ul. Pułaskiego.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Fot. i kolekcja: Jan Goc.
Ulica Kazimierza Pułaskiego – 1 maja 1965 r.
Końcowe budynki ulicy Kazimierza Pułaskiego w widoku z narożnika ulicy Długiej i alei Niepodległości. Na pierwszym planie pracownicy Świdnickiej Fabryki Urządzeń Przemysłowych po pochodzie pierwszomajowym.
Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto.
Zdjęcie współczesne: Dariusz Nowaczyński
Montaż: Tomasz Kownacki

![Koncerty i uroczystości. Narodowe Święto Niepodległości w powiecie świdnickim [PROGRAMY]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2024/11/Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-w-Swidnicy-2024.11.11-41-238x178.jpg)
![Spółdzielcze budynki przeszły metamorfozę przy wsparciu środków unijnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/termomodernizacja-ul.-Dabrowskiego-Swidnica-2-238x178.jpg)




![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/ul.-Gdynska-100x75.jpg)

![Kabaret Paranienormalni już 8 listopada wystąpi w Świdnicy. Artyści pokażą nowy program „Ostre Cięcie” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/kabaret-SWIDNICA-2025-100x75.jpg)
![Recital znakomitej czeskiej pianistki zainauguruje tegoroczne Dni Muzyki Kameralnej w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/10/page_-inauguracja-Dni-Muzyki-Kamerlanej-Swidnica-2025-100x75.jpg)