Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zasłabnięcie jednego z kierowców było przyczyną zderzenia samochodu osobowego z tirem, do którego doszło przed godzina 10.00 w Nowym Jaworowie. Droga w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Objazd do Strzegomia i Świdnicy przez Tomkową, Bolesławice i Jaworzynę Śląską.
Kierowca citroena berlingo gwałtownie zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w prawidłowo jadącą scanię. Pojazd został odrzucony na kilka metrów. Kierowcy obu samochodów zostali przewiezieni przez pogotowie do szpitala. Kierujący scanią ma złamaną rękę.
Droga Świdnica-Strzegom będzie nieprzejezdna w Nowym Jaworowie przez około 2 godziny.
12.15 – Droga przejezdna.
[photospace]






![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/parking-ul.-Slowianska-100x75.jpg)



![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)
![Koncert Ponad Chmurami z kwartetem smyczkowym już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Ponad-Chmurami-z-kwartetem-3-100x75.jpg)