Minister zdrowia i epidemiolodzy wskazują od wielu tygodni, ze izolacja jest jednym z warunków, by epidemia SARS-CoV-2 rozprzestrzeniała się w możliwie najwolniejszy sposób. Dzisiaj przedłużono obowiązujące od 24 marcu obostrzenia, od 16 kwietnia w życie wejdzie obowiązek zasłaniania ust i nosa.
A tak jeszcze wczoraj wyglądał Park Centralny w Świdnicy.
Do pozostania w domu zachęcają hasła z głośników policyjnych radiowozów, patrole policji, straży miejskiej i wojska kontrolują ulice, parki, skwery, ogrody działkowe. Mimo wszystkich zachęt do ograniczenia wyjść z domu do minimum, Świdnica tętni życiem. Około 15.30 centrum miasta pełne było przechodniów, nie brakowało także osób wygrzewających się w słońcu na ławkach.
Liczba zmarłych na COVID-19 wzrosła w Polsce do 174. Chorych jest 5575 osób.
Fot. Dariusz Nowaczyński


![Budowa nowego peronu na stacji Świdnica Przedmieście na finiszu. To część wielomilionowej inwestycji [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Swidnica-Przedmiescie-nowy-peron-2026.01.04-18-238x178.jpg)



![Dwa nocne pożary w Wirkach. Spłonęły budynki gospodarcze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Wirki-pozar-2026.01.03-mix-100x75.jpg)



![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
