Kiełbaski, wódeczka i rozbrykane dzieci. Mimo zagrożenia epidemicznego, zakazów zgromadzeń pod Ślężą panuje tłok i zabawa jak podczas majówki.
Do setek ludzi nie trafiają ani apele, ani o informacji o zagrożeniu jakie niesie pandemia koronawirusa. dzisiaj rano do turystów zaapelował burmistrz miasta i gminy Sobótka, prosząc, by zrezygnowali z przyjazdów w Masyw Ślęży. Jednocześnie podał, ze wszystkie parkingi zostają zamknięte, a samochody będą odholowywane. Zakaz korzystania z parkingów wydało również Nadleśnictwo Miękinia.
Zakaz nie przyniósł żadnych efektów. Na Przełęczy Tąpadła zabawa trwa w najlepsze, co widać na zdjęciach wykonanych dzisiaj przez czytelnika Swidnica24.pl.
/asz/


![Herody i kolędowanie z maszkarami w Świdnicy. Zbliża się 33. Świdnicki Przegląd Zespołów Kolędniczych [PROGRAM]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/01/XXXII-Swidnicki-Przeglad-Zespolow-Koledniczych-2025.01.10-10-238x178.jpg)




![Wypadek pod Strzegomiem. Nie żyje kierowca [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/IMG-20260107-WA0001-100x75.jpg)



![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
