Mszą świętą w świdnickiej katedrze rozpoczęły się oficjalne, miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada nie zabrakło przemówień oraz występów artystycznych.
Niepodległościowe świętowanie rozpoczęło się o godzinie 9.00 w świdnickiej katedrze, gdzie odprawiona została msza w intencji ojczyzny, celebrowana przez biskupa Ignacego Deca. Po zakończeniu nabożeństwa, na placu Jana Pawła II odbyła się manifestacja patriotyczna, podczas której okolicznościowe przemówienia wygłosili prezydent Świdnicy oraz starosta świdnicki. Patriotyczne wydarzenie uświetnił program artystyczny przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury oraz Świdnicki Ośrodek Kultury.
Po uroczystościach na placu Jana Pawła II, parlamentarzyści, samorządowcy i mieszkańcy przenieśli się na plac Grunwaldzki, gdzie złożone zostały wieńce.
Kulminacją obchodów Narodowego Święta Niepodległości był 12. Bieg Niepodległości, który wystartował ze świdnickiego Rynku w samo południe.
/mn/

![Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty. Sprawdź program Świdnickiej Kolędy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Swidnicki-Jarmark-Bozonarodzeniowy-2025.12.13-20-238x178.jpg)
![„Ciągnie się to już od roku, a końca budowy nie widać”. Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy objazd i wskazują na rosnące opóźnienie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Krzyzowa-most-w-przebudowie-mix-238x178.jpg)
![Po śmierci dwóch pieszych domagają się sygnalizacji. Protest na przejściu dla pieszych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Protest_DK5_w_Strzegomiu-1-238x178.jpg)
![Strażacy interweniowali po alarmie z czujki tlenku węgla [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Tlenek_wegla_w_Strzegomiu-6-100x75.jpg)


![Świdniccy kryminalni zabezpieczyli prawie 9 kg niedozwolonych substancji [VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/policja-Swidnica-100x75.jpg)
![Uszkodzone przyłącze gazowe w Świebodzicach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/3-100x75.jpeg)

![Świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA wkrótce w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)
![Muzyczna uczta w Barokowym Zakątku. Wygraj zaproszenia na koncerty! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/11/Petra-Matejova-podczas-Dni-Muzyki-Kameralnej-2025.11.16-2-100x75.jpg)