Z inicjatywy wrocławskiego Towarzystwa Chopinowskiego, przy współpracy Fundacji Dobrej Muzyki i parafii ewangelickiej, świdniczanie mogli wysłuchać utworów genialnego kompozytora w Kościele Pokoju.
We wnętrzu świątyni, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO, wystąpili soliści i kameraliści Magdalena Wachowska – mezzosopran, Tomasz Marut – fortepian, Karol Lipiński-Brańka – skrzypce, Iwona Sukienik – fortepian oraz Maciej Bator – organy
Melomani usłyszeli dzieła Fryderyka Chopina w tradycyjnej wersji i w transkrypcjach, jak również utwory Stanisława Moniuszki, Ignacego Jana Paderewskiego i Sergiusza Rachmaninova.
Świdnicki koncert jest jednym z czterech, które składają się na Festiwal „Chopin – bez granic”.
Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji PZU.
/red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński


![Wystawa, której nie zobaczymy drugi raz. Znakomity fotograf Tomasz Gudzowaty odsłania rozedrgany świat sumo w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-wystawa-Are-bure-bokeh-Tomasza-Gudzowatego-w-Swidnicy-25-06-2026-238x178.jpg)
![Gołębie opanowały scenę w Świdnicy. Młodzi alchemicy zachwycili nowym spektaklem „Dziób w dziób” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Alchemia-Teatralna-spektakl-Dziob-w-dziob-2026.06.24-6-238x178.jpg)






