Bramkarz Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej powołany został do szerokiej kadry reprezentacji Polski. W sumie na liście znalazło się 21 szczypiornistów, którzy w dniach 22-31 lipca odbędą zgrupowanie w Zakopanem.
Lista powołanych zawodników:
Czaja Mateusz – ASPR Zawadzkie – SMS Kielce
Olejniczak Michał – UKS Miś Gorzów Wielkopolski – SMS Gdańsk
Działakiewicz Szymon – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica
Matlęga Jakub – ŚKPR Świdnica
Pilitowski Konrad – UKS NIKE Ciechanów
Scisłowicz Michał – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica
Widomski Andrzej – KU AZS UMCS Lublin
Adamczyk Kamil – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
Bondzior Krystian – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Borowczyk Mikołaj – MKS Zagłębie Lubin S.A.
Borucki Wojciech – KS Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A.
Jarosiewicz Piotr – KS Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A.
Klimków Jan – KPR GO S.A.
Komarzewski Krzysztof – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
Krawczyk Paweł – SPR Pogoń 1945 Zabrze
Landzwojczak Ryszard – MMTS Kwidzyn S.A.
Pietrasik Ariel – HC Berchem (Luksemburg)
Przytuła Damian – MMTS Kwidzyn S.A.
Salacz Paweł – Wybrzeże Gdańsk Handball S.A.
Stefani Filip – KPR GO S.A.
Wałach Miłosz – KS Vive Handball Kielce S.A.
Kadra szkoleniowa:
Rombel Patryk – trener główny
Szmal Sławomir – trener współpracujący
Rosengarten Marcin – kierownik
Jurasz Wojciech – lekarz
Buczak Jerzy – fizjoterapeuta
Kiedrowski Bartosz – fizjoterapeuta
Wicha Łukasz – trener przygotowania fizycznego
Habrat Paweł – psycholog
Ryckiewicz Paweł – dietetyk


![Znakomita frekwencja podczas zawodów pływackich w Witoszowie Dolnym [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/689078964_1440281438135143_2765727049681674199_n-238x178.jpg)



![Kocięta wyrzucone do śmieci. Komunalnicy uratowali im życie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/05/kotki-4-100x75.jpg)
![25-latek wpadł ze sporym zapasem środków odurzających. Mężczyzna usłyszał już zarzuty [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/09/policja-ilustracyjne-2025.04.04-4-100x75.jpg)

![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Koncert już za kilka dni w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)
![„Pałac Gruszów? Kulturalnie!”. Rusza drugi sezon z recitalami, koncertami i prelekcją [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Fot.-Palac-Gruszow-2-100x75.jpg)